تاریخ انتشارپنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۳۹۴۱۳۶
مدیرعامل بانک ملی گفت: افزایش نرخ ارز تقاضا از بانک ها را سه برابر کرده اما منابع بدون هیچ افزایشی طبق روال قبل باقی مانده اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمدرضا حسین زاده  در کارگروه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، تقاضا از بانک ها سه برابر شده و این درحالی است که منابع بدون هیچ افزایشی طبق روال قبل باقی مانده اند؛ این موضوع یکی از دلایل کاهش و یا تعویق پرداخت تسهیلات است.

رئیس بانک ملی کشور به مشکلات پیش آمده از سیل اخیر اشاره کرد و گفت: بانک ها موظف هستند که برای پل، مسکن، زمین های کشاورزی و نیازهای زندگی مبالغ هنگفتی به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت کنند.

وی با تأکید بر اینکه استان باید رشد کند، اظهار کرد: اگر واحد تولیدی زودتر به راه اندازی برسد، بسیاری از مشکلاتش حل و فصل می شود و در این راستا همجوار بودن کرج و تهران، اکثر دفاتر شرکت های تولیدی در تهران مستقر هستند و تسهیلات بیشتری از بانک های پایتخت دریافت می کنند و با توجه به این مورد، پرداختی در استان ندارند.

حسین زاده در ادامه این جلسه در پاسخ به سؤال خبرنگاران گفت: گزارش فعالیت البرز بین استان های دیگر با موفقیت عمل کرده و جا دارد از استاندار و سایر مدیران قدردانی کرد چراکه توانسته اند در بسیاری از شاخص ها رتبه نخست را کسب کنند و وطیفه رشد و توسعه در همه زمینه ها از طرف مدیران کشوری نیز دنبال می شود.

وی افزود: حمایت از واحدهای تولید و تأمین سرمایه در گردش جزو اولویت های مرکز است و همچنین اگر واحد تولیدی مشکل مالی دارد مقرر شده مجدد به چرخه تولید برگردانده شود و در شرایط فعلی کشور این همت با تأکید بسیار دنبال خواهد شد.

حسین زاده در ادامه به تسهیلات بانکی سیل زدگان نیز اشاره کرد و گفت: تکالیف بر عهده بانک ها گذاشته شده و پرداخت در کمترین زمان انجام می شود و طبق آخرین آمار و با توجه به اطلاع از نیاز مردم ساعات کاری بانک ها افزایش یافته و تأکید داریم که درصد قابل توجهی از پرونده های مسکن بعد از تکمیل، بدون وقفه پرداخت شود.

هیچ بانکی تمایل به تملک واحدهای صنعتی ندارد

رئیس بانک ملی کشور با اشاره به سیاست بانک ها، اظهار کرد: هیچ بانکی تمایل به تملک واحدهای صنعتی ندارد؛ برای هیچ واحدی که روی پا باشد این امر محقق نخواهد شد و تنها واحدهای رها شده برای برگرداندن به چرخه تولید تملیک بانکی می شوند.

حسین زاده با بیان اینکه با وزارت صنایع توافق صورت گرفته که شرایط راحت تری برای صاحبان صنایع فراهم شود، اضافه کرد: سرمایه در گردش یکی از اولویت های شبکه های بانکی است و این سیاست برای ادامه فعالیت لازم الاجرا خواهد بود.

وی به فروش واحدهای تولیدی اشاره کرد و افزود: واحدهایی که فروش قابل توجهی داشته باشند برای دریافت سرمایه در گردش قابل قبول تر هستند و اولویت دارند بنابراین متناسب با اقدامات بانک مرکز برای پرداخت سرمایه در گردش به آخرین صورت مالی، استناد می شود.

پرداخت وام ازدواج به یک میلیون زوج در سال گذشته

وی در ارتباط با وام ازدواج، گفت: سال گذشته بالغ بر یک میلیون نفر از شبکه بانکی وام ازدواج گرفتند و امسال نیز این رویه دنبال می شود و اگر وقفه ای نیز ایجاد شود به دلیل اولویت وام های سیل زدگان خواهد بود اما امر خیر ازدواج جوانان نیز مدیران بانکی را به این امر متعهد می کند.

حسین زاده با اشاره به بلوکه کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک ها، بیان کرد: گرفتن وثیقه و نگهداری بخشی از وام جزو تخلفات است که گاها توسط بعضی بانک ها صورت می گیرد و حتی بانک مرکزی این مورد را خلاف قوانین بانکی می داند و تأکید می شود بانک ها از این موارد جلوگیری کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما