تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
کد مطلب : ۳۹۴۱۱۷
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت: 60 هزار میلیارد تومان از سال 94 تاکنون از سوی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی به پروژه های ملی اختصاص یافته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مرتضی شهید زاده، رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی ظهر امروز در کارگروه رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد،گفت: 60 هزار میلیارد تومان از سال 94 تاکنون از سوی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی در اختیار طرح های کشاورزی، صنعت و معدن، دانش بنیان و نیز برای تولیدات مختلفی که نیاز داشتند قرار گرفته است.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی افزود: این صندوق بر مبنای اساس نامه و نظر مقام معظم رهبری با هدف تبدیل بخشی از منابع به ثروت های ماندگار، حفظ سهم نسل های آینده از منابع نفت و گاز و حمایت از طرح هایی که بتوانند در توسعه فزاینده کشور سهیم باشند ایجاد شده است.

شهید زاده با بیان اینکه ما با سیستم بانکی عجین هستیم، اظهار کرد: بر مبنای قانون مصوب سال 94 و طی بررسی مجلس این امکان وجود داد که برخی از بنگاه ها نتوانند از منابع ارزی استفاه کنند، به همین منظور طبق اساسنامه صندوق و نظام بانکی، بانک های عامل باید نسبت به بررسی این طرح ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی این طرح ها و تأئید آن ها از سوی بانک ها، این منابع در اختیار بانک ها قرار داده می شود تا به پروژه ها پرداخت شود، مطرح کرد: امروز در شرایطی که کشور با مسائلی از جمله تحریم مواجه است، بخش خصوصی باید بتواند با بالندگی رو به جلو حرکت کند و در واقع چالش های این بخش باید کمتر شود.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اشاره به اینکه مشکلی با بخش خصوصی نداریم، عنوان کرد: این اعتبارات از سوی صندوق توسعه ملی با هدف تولید فزاینده با بازپرداخت از سوی واحدها، برای توسعه مجدد بازگردانده می شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد دلار از سوی هیأت امنای صندوق به توسعه ناوگان خودروسازی اختصاص یافت، خاطر نشان کرد: با هدف توسعه بخش گردشگری، موافقت نامه هایی با سازمان گردشگری با هدف احداث و تجهیز هتل ها که جزء بخش خصوصی هستند منعقد شده است.

شهید زاده گفت: چهار هزار میلیارد تومان طی دو سال گذشته در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته که در استان های دیگر کشور اقدامات خوبی با استفاده از این اعتبارات عملی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از عملکرد استاندار البرز اظهار کرد: از زمانی که وی به این استان آمده از خدمات رسانی به مردم و بخش خصوصی چیزی کم نگذاشته و ما نیز باید به ایشان برای توسعه هر چه بیشتر البرز کمک کنیم.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به ظرفیت های البرز افزود: این استان از مشخصه های زیادی برخوردار است که کمتر کسی به آن پرداخته و با وجود مراکز بزرگ تحقیقاتی در البرز، پس از تهران، این استان می تواند مرکز محصولات دانش بنیان باشد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما