تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۳۹۴۰۲۶
رئیس‌کل دادگستری گیلان با اشاره به انفصال‌ازخدمت تعدادی از قضات کشور گفت: از تعداد ۶۰ فردی که در کشور حکم انفصال‌ازخدمت آن‌ها از دستگاه قضایی صادر شد، سه نفر از استان گیلان هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،احمد سیاوش پور با اشاره به اینکه در فرآیند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در گیلان کمترین خطا و انحراف‌ها رخ می‌دهد، اظهار کرد: از تعداد ۶۰ فردی که در کشور حکم انفصال‌ازخدمت آن‌ها از دستگاه قضایی صادر شد، سه نفر از استان گیلان هستند.

وی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دستگاه قضا را تظلم‌ خواهی و رسیدگی به دعاوی و شکایات اعلام کرد و افزود: رسیدگی سریع‌تر قضات به پرونده‌ها موردتوجه است اما با توجه به حساسیت موضوع و برای رعایت عدالت، کیفیت و دقت در رسیدگی‌ها از اولویت‌های اساسی دستگاه قضا است.

رئیس‌کل دادگستری گیلان با اشاره به بروز برخی اشتباهات درروند رسیدگی به پرونده‌ها و آمار کم اشتباهات گفت: در حال حاضر میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری در گیلان حداکثر 60 روز و در پرونده‌های حقوقی که تشریفات آیین دادرسی  دارد به سبب نوع کار تقریباً 90 روز است.

وی با بیان اینکه 12 هزار قاضی کشور با تلاش در سخت‌ترین و حساس‌ترین شرایط کاری هستند، تصریح کرد: عده بسیار کمی از این جمع خدوم دچار خطا و انحراف می‌شوند و بیشتر افرادی که در دستگاه قضا مشغول خدمت به مردم هستند در کار و حرفه خود افرادی بسیار عادل و متعهدند.

سیاوش پور با اشاره به برخورد دستگاه قضا با انحرافات با استفاده از ابزارهای نظارتی که در اختیار دارد، بیان کرد: ابزار نظارتی دستگاه قضا کاملاً مستمر و پیوسته و با جدیت تمام وظیفه نظارتی خود را در حوزه‌های تعیین‌شده انجام می‌دهد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما