تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۹۴۰۲۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال 4 هزار 654بی‌سواد و کم سواد زیر پوشش فعالیت‌های سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد قرار می‌گیرند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال 4 هزار 654بی‌سواد و کم سواد زیر پوشش فعالیت‌های سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد قرار می‌گیرند.

هادی زارع‌پور گفت: این تعداد شامل 2 هزار و 22نفر در دوره سوادآموزی-939نفر در دوره انتقال و هزار و463نفر در دوره تحکیم در گروه سنی10تا49سال هستند.

وی افزود: همچنین امسال230 سوادآموز دوره انتقال علاوه بر شرکت در کلاسهای سوادآموزی به مدت 60ساعت آموزش رایانه را فرا می‌گیرند.

وی گفت:800نفر سوادآموز در حلقه های کتابخوانی مشارکت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال برای نخستین سال 5درصد بی سوادان از بین علاقمندان به سوادآموزی درگروه سنی 50تا64سال ثبت نام می شوند.

وی گفت: همچنین در طرح ارتقاء سواد بزرگسالان عشایر جمعیت 10تا60سال نیز زیر پوشش قرار می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:امسال فعالیتهای سوادآموزی با ارائه فراخوان و از طریق واگذاری به مؤسسات و تشکل‌های مردم نهاد انجام می‌شود.

 زارع‌پور گفت: سرانه کلی با سوادکردن هر نفر در کهگیلویه و بویراحمد792هزار تومان است.

وی گفت: 16 مرکز یادگیری محلی در استان علاوه بر آموزش سواد پایه بیش از40نوع مهارت را آموزش می‌دهند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان هم گفت: براساس مصوبه شورای پشتیبانی سوادآموزی مراحل اجرایی ارائه تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان قبول شده دوره سوادآموزی با مشارکت بانکها اجرایی می‌شود.

سیدحمدالله خواهش نیک گفت: ثبت نام از بی سوادان با استعلام در سامانه سوادآموزی از یکم مردادماه در واحدهای سوادآموزی آغاز می‌شود.

وی گفت: در موضوع برگزاری آزمون توانمندسازی که از طریق جهاد دانشگاهی انجام شد تاکنون اطلاعیه ای از سوی سازمان سوادآموزی ارائه نشده و در صورت اعلام سریعاً اطلاع رسانی می شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گفت: امسال برای نخستین بار طرح نماز کلید بهشت برای تمامی سوادآموزان در 13شهرستان ومنطقه استان برگزار می‌شود.

وی گفت: جشنواره الگوهای برتر تدریس و آموزش‌های توانمندسازی برای آموزش دهندگان از برنامه ها جدید سالجاری است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما