تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۳۹۴۰۱۷
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان از برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی پدافند غیرعامل با هدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این بخش در شهرستان‌های استان سمنان خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،ایرج کارخایی صبح امروز در جلسه رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌های استان سمنان در استانداری سمنان با اشاره به زحمات و تلاش‌های رابطان فرمانداری‌ها در سال گذشته به‌ویژه در هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: امسال نیز همانند سال گذشته، اقدامات و پیگیری‌های لازم به‌منظور تحقق اهداف و رسالت‌های پدافند غیرعامل و عملیاتی‌سازی برنامه‌های موردنظر با قوت و قدرت دنبال شده تا در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی نقش و جایگاه رابطان در برنامه‌ریزی برای ارتباط مستمر، بازدید از زیرساخت‌های مراکز حساس و مهم و خدمات رسان استان را مهم و تأثیرگذار دانست.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان به‌منظور پیشگیری از وقفه در خدمات‌رسانی به مردم در شرایط بحرانی، ارائه هشدارها و تذکرات لازم برای رفع نواقص و خلأهای حفاظتی موجود و مصون‌سازی، رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل را مورد تأکید قرار داد.

کارخایی یکی از مهم‌ترین وظایف رابطان را پیگیری، رصد، پایش و شناسایی انواع تهدیدهای متوجه شهرستان در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل و هماهنگی و بهره‌گیری از همه توانمندی‌های شهرستان برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی با هدف ایجاد باور همگانی و نهادینه نمودن پدافند غیرعامل در سطوح مختلف جامعه ذکر کرد.

وی با اشاره به تهیه طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان، بر لزوم مشارکت و همکاری فرمانداری‌ها با مجری تهیه طرح مذکور تأکید کرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان آموزش و مانور را از دیگر برنامه‌های بسیار مهم و دارای اهمیت در حوزه پدافند غیرعامل برشمرد و از رابطان خواست با برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم با این اداره کل نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی پدافند غیرعامل با هدف اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی و انجام مانور و رزمایش به‌منظور آمادگی دستگاه‌های اجرایی و واحدهای امدادی در شرایط بحران و خطر اقدام کنند.

کارخایی همچنین بر لزوم پیگیری و هماهنگی به‌منظور تشکیل منظم جلسات شورای پدافند غیرعامل شهرستان، ارائه طرح‌ها، برنامه‌ها و ایده‌های نو و خلّاق در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل ونیز هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت بازدید از زیرساخت‌ها و مراکز حساس و مهم شهرستان در حوزه پدافند غیرعامل تأکید کرد.

در ادامه، رابطان پدافند غیرعامل فرمانداری‌های سمنان ضمن ارائه گزارش اقدام‌های سال 97 و برنامه‌های خود در سال 98، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما