تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد مطلب : ۳۹۳۹۱۹
وبگاه خبری العربی الجدید نوشت: ایران توانست با سرنگونی پهپاد [جاسوسی] آمریکا اعتبار این کشور را ساقط کرده و چهره آن را از بین ببرد و به تهدیدی برای نابودی قدرت بازدارندگی تنها ابرقدرت دنیا مبدل شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«عیسی الشعیبی» نویسنده و روزنامه نگار اردنی در یادداشتی برای وبگاه خبری «العربی الجدید» با عنوان «ایران جنگی را که رخ نداد، بُرد» تاکید کرد، تاکتیک کنونی ایران در تقابل با آمریکا جواب داده است.

در مقدمه این یادداشت آمده است: اگر چه ایران در هیچ معیاری با ایالات متحده برابری ندارد و توانایی‌های آن را نمی‌توان با قدرتمندترین ابرقدرت جهان مقایسه کرد،  اما این کشور جهان سومی تحت محاصره، دستاورد نظامی ارزشمندی در جنگی به دست آورد که رخ نداد، تا اولین پیروزی سیاسی را برای خود ثبت کند.

به عقیده نویسنده این بُرد ایران، نه به دلیل پیشرفت‌های ناگهانی تکنولوژیک و نه با یک نیروی نظامی فوق العاده آن بود، بلکه نتیجه سوء مدیریت آمریکا در زمانی بود که جمهوری اسلامی دست به ریسکی حساب شده زد و هواپیمایی را که افتخار صنایع هوایی آمریکا محسوب می‌شد، در یک چالش جسورانه سرنگون کرد.

العربی الجدید نوشت: با اینکه تقابل میان ایران و ایالات متحده هنوز به قوت خود باقی است، احتمال جدی‌تر شدن خطر آن وجود دارد و هیچ نشانه‌ای از پایان این تنش با نتیجه دلخواه ایران وجود ندارد؛ اما نتیجه اولیه استراتژی بازی در لبه پرتگاه که توسط نظام جمهوری اسلامی پذیرفته شده است، شایستگی و فایده خود را نشان داد. به گونه‌ای که موثرتر از تاکتیک‌های  وابستگی به عوامل و نیروهای نیابتی است که خود را در زمینه سیاست جنگ نامتقارن خسته کرده‌اند، و در طول چند ماه گذشته هر آنچه می توانستند برای خدمت به ایران انجام دادند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما