تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
کد مطلب : ۳۹۳۹۰۰
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان قم از امضای تفاهم نامه با دو هزار و 700 مشترک در استان قم برای کاهش 160 مگاوات بار در پیک مصرف خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،داود سلیمانیان ظهر امروز در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به پیک مصرف برق استان قم اظهار کرد: از 15 خردادماه الی 15 شهریورماه با چالش رشد مصرف برق استان مواجه هستیم و از بهمن ماه سال گذشته 30 جلسه تخصصی و آموزشی برای نمایندگان و مدیران شهرک‌های صنعتی، و سازمان‌های مرتبط، اتحادیه‌ها و مجامع صنفی و مشترکین بزرگ با هدف بیان ضرورت مدیریت مصرف برق گذاشتیم.

وی ادامه داد: دوره تخصصی مدیریت انرژی برای مدیران انرژی صنایع و ادارات برتر استان قم در طرح‌های مدیریت پیک مصرف در سال 97 با همکاری مرکز ملی آموزش مدیریت انرژی برگزار شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان قم افزود: با همکاری بیش از 700 مشترک صنعتی برق استان قم بحث مدیریت پیک بار را دنبال خواهیم کرد، همچنین به هزار و 200 مشترک بخش کشاورزی استان، طرح تشویقی خاموشی چاه‌های آب را اطلاع رسانی کردیم.

سلیمانیان با اشاره به همکاری مشترکین شرکت توزیع برق استان قم اظهار کرد: سال گذشته با هزار و 800 مشترک برق در استان تفاهم نامه برای مدیریت مصرف برق در پیک مصرف امضا کردیم که این اقدام موجب کاهش 120 مگاوات بار در پیک مصرف شد و پنج میلیارد تومان به این مشترکین پاداش دادیم.

وی اضافه کرد: امسال هم پیش بینی امضای تفاهم نامه با دو هزار و 700 مشترک در استان قم برای کاهش 160 مگاوات بار در پیک مصرف را داریم که برآورد کردیم به این مشترکین بابت همکاری هشت میلیارد تومان پاداش بدهیم.

وی ادامه داد: در استان قم، مشترکین صنعتی با مصرف یک مگاوات و بالاتر، 12 درصد برق استان را مصرف می کنند و باید این مشترکین با شرکت توزیع برق استان قم، همکاری کنند. جابه جایی ساعت کار ادارات استان و خاموش نمودن تجهیزت پرمصرف این ادارات در پایان ساعت کاری از جمله برنامه‌های مهم در راستای مدیریت پیک بار مصرف برق در استان قم است،

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان قم افزود: اگر مشترکین بزرگ برق استان در زمینه مدیریت مصرف برق همکاری نکنند، احتمال خاموشی برنامه ریزی شده در استان افزایش می‌یابد و سایر مشترکین نیز تمایلی به همکاری در مدیریت پیک بار نخواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: اگر مشترکین خانگی در روزهای پیک مصرف برق در استان قم، 10 درصد کاهش مصرف داشته باشد، 20 درصد هزینه قبض آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما