تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
کد مطلب : ۳۹۳۸۹۹
وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که جنگنده‌‌های مخفی‌کار اف ۳۵ این کشور به منظور «مقابله با داعش» به ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه اضافه شده‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مقام‌های انگلیسی اعلام کردند که جنگنده‌های آمریکایی اف ۳۵ که لندن آن را در اختیار دارد، برای انجام ماموریت در عراق و سوریه به ائتلاف آمریکا ملحق شده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «کردستان ۲۴»، وزارت دفاع انگلیس روز دوشنبه (دیروز) در بیانیه‌ای اعلام کرده که «جنگنده مخفی‌کار اف ۳۵ مدل بی» این کشور برای انجام اولین ماموریت خود علیه داعش در عراق و سوریه به ائتلاف آمریکا اضافه شده است.

به گفته وزارت دفاع انگلیس، این جنگنده‌های انگلیسی  در قبرس مستقر هستند و پیش از این ۱۴ ماموریت شناسایی در عراق و سوریه انجام داده‌اند.

در این بیانیه تاکید شده که اف‌۳۵‌های ارتش انگلیس هنوز حملاتی را در عراق و سوریه انجام نداده‌اند اما ماموریت‌های شناسایی آنها در این دو کشور «به طرزی استثنایی خوب» پیش رفته است.

بنا بر گزارش شبکه «بی‌بی‌سی‌» خانم «پِنی موردانت» وزیر دفاع انگلیس در اظهاراتی درباره اولین ماموریت خارجی اف ۳۵ این کشور گفته که این «یک لحظه واقعا تاریخی» است.


«پِنی موردانت» وزیر دفاع انگلیس

وزارت دفاع انگلیس درباره تدارکات این کشور برای آغاز ماموریت اف ۳۵ این کشور خبر داد که با این جنگنده‌ها در پاریس در مجموع ۲۲۵ ساعت طی ۹۵ ماموریت پروازی  انجام شده است.

انگلیس در حال حاضر ۱۷ فروند جنگنده مخفی‌کار اف ۳۵ مدل بی دارد و به دنبال خرید ۱۳۸ فروند دیگر از این جنگنده‌ها از شرکت «لاکهید مارتین» آمریکا است. ارزش پولی هر یک از این این جنگنده‌ها ۱۰۰ میلیون پوند (۱۲۷ میلیون دلار آمریکا) است.

وزیر دفاع انگلیس که برای بازدید از این جنگنده‌ها به پایگاه این کشور در قبرس سفر کرده، در اظهاراتی گفت: «ما از اینکه این (جنگنده‌ها) اکنون برای اهداف دفاعی در حال پرواز هستند، بسیار مفتخر هستیم. بسیار روشن است که اینها دارای برخی توانمندی‌های خارق‌العاده هستند و ما را در موقعیت برتر قرار می‌دهند».

انگلیس عضو ائتلاف به رهبری آمریکا در آنچه که هدف ادعایی آن «مقابله با داعش» اعلام شده، است و از زمان ایجاد این ائتلاف در سال ۲۰۱۵ به اقداماتی از قبیل حملات هوایی در عراق و سوریه دست زده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما