تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
کد مطلب : ۳۹۳۸۶۷
عضو کمیته آموزش و پرورش مجلس گفت:«تقی زاده» های امروز شفاف حرف نمی زنند،شعار سند تحول بنیادین می‌دهند و باورشان سند ۲۰۳۰ است،شعار حفظ محیط زیست می دهند و کارشان تخریب محیط فکر است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود گفت: در جهان معاصر شاهد به بن‌بست رسیدن سیاست‌های کدخدای جهان هستیم، علیرغم هیمنه پوشالی آمریکا مجسمه به ظاهر قدرتمند آزادی، در حال خرد شدن است؛ ضرر، متوجه کشورهای پیرامونی استعمارگر است و برد، از آن کشورهای مستقل و ظلم ستیز است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: ما مفتخریم که هژمونی فرهنگی اسلام را در جهان بنا کرده‌ایم و معادلات مهم عرصه بین‌الملل را رقم می‌زنیم. پیروزی مقاومت عراق، سوریه، لبنان و فلسطین، حفظ تمامیت ارضی کشورهای همسایه و ساقط شدن پهپاد فوق پیشرفته آمریکا همه نشانه نقش مؤثر جمهوری اسلامی ایران است که همه را مدیون شهدا و پایمردی مردم هستیم.

دیگر ناوهای هواپیما و زیردریایی‌های نظامی آمریکا ایجاد رعب نمی‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: دیگر ناوهای هواپیما و زیردریایی‌های نظامی آمریکا ایجاد رعبی نمی‌کند، دیگر معامله قرن به راحتی جوش نمی‌خورد، دیگر «جان بولتون» هم ترامپ را نمی‌تواند وادار به عملیات جنگی کند؛ چون از آمریکا نامی مانده و ایران کشور ۴۰ سال قبل نیست.

فلاحتی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ایران به بلوغ چهل سالگی رسیده است، اگرچه لطمات و صدمات زیادی از ناحیه استکبار دیده‌ایم؛ اما به قوه‌ای توانا و کشوری دانا بدل شده‌ایم که در رشد علم و فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر، تولید ثروت و دانش به اذعان نهادهای بین‌المللی در رتبه‌های ۱ تا ۱۵ جهان قرار گرفته‌ایم اما از آسیب‌های جدی در رنج هستیم که درمان آن در اختیار خودمان است.

مدیریت‌های غلط یا ضعف‌های مفرط، بانی فشار مضاعف بر ملت می‌شود

وی بابیان این که خواسته یا ناخواسته خودمان هم به خودمان رحم نمی‌کنیم، ادامه داد: گاهی با مدیریت‌های غلط یا ضعف‌های مفرط، بانی فشار مضاعف بر ملت عزیزمان می‌شویم. دولت واداده، وادادگی به ارمغان می‌آورد و تعصبات حزبی و گروهی، سخت‌گیری و خامی است؛ نتیجه این دو مقدمه باعث قفل شدن بسیاری از کارها می‌شود.

اجاره خانه‌ها سر به عرش می‌ساید

فلاحتی با اشاره به موضوع مسکن مهر تاکید کرد: آن یکی دولت مسکن مهر می‌سازد و هزاران نفر صاحب‌خانه می‌شوند؛ این یکی دولت مسکن مهر را می‌خواباند، آن را مزخرف می‌نامد و اجاره خانه‌ها سر به عرش می‌ساید، آن وقت به توجیه این اشتباه گفته می‌شود که ارزش پول ملی پایین آمده است، قیمت ملک بالا نرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم مطرح کرد: ۱۴ میلیارد دلار بی‌زبان را از صندوق توسعه ملی برای سفره مردم برمی‌دارند؛ بدون آنکه حتی یک برگ گزارش به مجلس بدهند، بخشی از آن برای تولید سیگار می‌رود و بخشی دیگر به ناکجا آباد می‌رود. ما می‌مانیم و پولی که از صندوق برداشته شده است و سفره ای که از مردم خالی مانده و البته شکم‌هایی که از رانت و فساد بالاتر آمده است.

آیا ولنگاری فرهنگی هم زاییده تحریم است؟

وی با بیان اینکه مردم از فشار اقتصادی در ستوه هستند اما به خاطر آرمان‌ها تحمل می‌کنند، گفت: مردم فساد در عرصه اقتصاد، تجارت و فرهنگ را هرگز برنمی‌تابند. دولت می‌گوید در تحریم هستیم، درست. می‌گوید اقتصاد در تنگنا است، درست. آیا ولنگاری فرهنگی هم زاییده تحریم است؟ نه زاییده تهاجم است. راه مقابله با تهاجم همکاری با دشمن است یا برهم ریزی داخلی؟

«تقی زاده‌ها» ی منظور رهبری چه کسانی هستند؟

فلاحتی ادامه داد: رهبری ملت به سند ۲۰۳۰ محکم نه گفته‌اند؛ اما حضرات دولت علیرغم دستور کتبی معاون اول در خلوت، آن کار دیگر می‌کنند. چون باورشان پیاده‌سازی 2030 است در همه ابعاد آن. تازه هنوز نه صدا و سیما، نه روزنامه، نه خبرگزاری‌ها هیچ کدام به ابعاد سند جامع 2030 نپرداخته‌اند تا وخامت اوضاع کشور در فضای رهاشده سایبری، در ساختار معیوب آموزش و پرورش، در کلاسداری برخی از اساتید لائیک واضح گردد؛ تنها صدای قرای ولایت است که ما را هشدار می‌دهد که هدف دشمن «تقی‌زاده» سازی هاست.

وی در ادامه افزود: دوستان به راستی«تقی زاده‌ها»ی منظور رهبری چه کسانی هستند؟ تازه سختی کار جایی است که «تقی زاده» های امروز شفاف حرف نمی‌زنند. تظاهرشان با سجاده و تسبیح است. شعار سند تحول بنیادین می‌دهند و باورشان سند ۲۰۳۰ است. شعار حفظ محیط‌زیست می‌دهند و کارشان تخریب محیط فکر است.

فلاحتی تاکید کرد: اقتصاد و فشار بر اکثریت بهانه‌ای شده است برای بی توجهی به آموزش و فرهنگ و حامی برای نفوذ اراذل مبتذل در مدیریت‌های کلان فرهنگی.

منطقه نمونه گردشگری قائن هنوز تعیین تکلیف نشده است

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: شرمنده همه مردم عزیز و نجیبم در شهرستان‌های قائنات زیرکوه هستم. چراکه در هیچ عرصه‌ای از انقلاب کوتاهی نکرده‌اید؛ اما کوتاهی برخی مسئولان به شدت آزارتان می‌دهد. جاده قائم -بیرجند علیرغم وعده‌های دکتر نوبخت و وزیر راه و شهرسازی، هیچ سمتی به بهبودی نزدیک‌تر نشد. کاش به قدر یک چهارم اعتبار تخصیصی بزرگراه شمال را به این مهم هم می‌پرداختیم تا جان مردم گرفته نشود.

وی تاکید کرد: قائنات سال‌هاست رها شده و فرزندان مظلوم من و شما در این بی امکاناتی مفرط، حافظه مرز سرزمین شرق هستند. آقای وزیر دفاع، دستوراتتان راه به جایی نبرده و خواسته رهبری تحقق نیافت. به همت یزدان با همه پیگیری‌ها، قفل بر در، مانده و وزیر کشور از افغانستان هم عقب مانده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بیمارستان قائن و بیمارستان اول زیرکوه منتظر اهتمام وزیر بهداشت است. منطقه نمونه گردشگری قائن هنوز تکلیف تعیین تکلیف نشده است. میراث فرهنگی کجای کار است؟ میدان سیکل ترکیبی شهید کاوه قائنات نیازمند فاز بخار است. وزیر محترم نیرو! تولید برق و صرفه‌جویی در هزینه‌ها وظیفه شماست چرا آن را جدی نمی‌گیرید؟

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: قائنات و زیرکوه با داشتن بیشترین بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان نیازمند بیمارستان تأمین اجتماعی است. آقای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی حق کارگران به گردن شماست؛ به نیروهای خرید خدمات آموزش و پرورش در همه کشور از جمله قائنات و زیرکوه ظلمی مضاعف می‌شود وزیر آموزش و پرورش این ظلم متوجه شما است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما