تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
کد مطلب : ۳۹۳۸۵۴
مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان از افزایش 11 درصدی پرونده های قاچاق به ویژه قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، حیدر میرزایی امروز در نشست با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: در سال گذشته در حوزه های   قاچاق کالا و ارز، کالا و خدمات، بهداشت دارو و درمان و دام پزشکی 13 هزارو 637 فقره در تعزیرات حکومتی تشکیل و تمامی پرونده ها مختومه و متخلفان به 499 میلیارد و 936 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

وی افزود: در بخش کالا و خدمات 7 هزار و 34 فقره پرونده تشکیل و مختومه شده اند و نسبت به مدت مشابه سال با قبل 34 درصد رشد روبه رو بوده است که  متخلفان به 60 میلیاردو و 919 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند و  بیشترین پرونده ها نیز در زاهدان زابل و چابهار تشکیل شده است.

میرزایی ادامه داد: در حوزه  بهداشت، دارو و درمان تعداد 500 فقره تشکیل که تمامی پرونده ها مختومه شده است و نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش 8 درصدی داشته و متخلفان به یک میلیارد و 65 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند.

وی ادامه داد: در بخش قاچاق سوخت 6 هزار و 103 فقره پرونده تشکیل که همه رسیدگی و متخلفان به 437 میلیارد و 951 میلیون ریال محکوم شده‌اند که پرونده های قاچاق در سال قبل نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است و بیشتر پرونده ها مربوط به شهرستان های زابل، زاهدان و سراوان بوده است

میرزایی همچنین به اشاره آمار پرونده‌های وارده در سه ماهه امسال نیز گفت: در سه ماهه امسال در هر سه حوزه صلاحیتی  ۳ هزار و ۶۹۹ فقره پرونده تخلفات تشکلیل شده و متخلفان به ۳۰۱ میلیارد و ۹۹۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

وی گفت:  بیشترین پرونده های متشکله مربوط به قاچاق کالا، عدم درج قیمت و گرانفروشی بوده است و سیستان و بلوچستان  رتبه اول را در وصولی به محکومیت و مقام اول را در اجرای احکام کسب کرده است.

وی با اشاره به گشت های سیار تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت:  سال گذشته ۴ هزار و ۷۹۸ واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته اند که از این تعداد هزار و ۹۶۸ واحد نواقص جزئی داشته اند که تذکرات لازم داده شده و برای هزار و ۵۴۷ واحد پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان ادامه داد:  سال گذشته در انجام گشت های مشترک رشد ۶۸ درصد را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کسب کرده ایم.

وی تصریح کرد: اصل در تعزیرات حکومتی تسریع در رسیدگی به پرونده های وارده است که در استان میانگین رسیدگی به پرونده ها  ۱۱ روز و میانگین اجرای حکم ۱۰ روز است.

وی در ادامه سامانه سامانه ۱۳۵ را به عنوان سامانه مردمی دریافت شکایات مردم معرفی کرد و گفت: مردم می‌توانند تمام شکایت خود را از طریق این سامانه به ما اعلام کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما