تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
کد مطلب : ۳۹۳۸۴۲
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 همدان گفت: 25 مرکز آماده خرید تضمینی گندم در استان همدان است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،علی رحمانی‌فر امروز در کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم استان، با بیان اینکه 25 مرکز آماده خرید تضمینی گندم در استان است، اظهار کرد: از 41 مرکز معرفی شده 25 مرکز تأیید، دو مرکز عدم بازدید و 9 مرکز نیز باید مجدد بازدید شود.

وی به مشکل مراکزی که نیاز به بازدید مجدد دارند اشاره کرد و گفت: سم‌پاشی و نقص لوازم آزمایشگاهی از جمله موارد بود؛ آمادگی داریم برای پنج مرکز تأیید نشده نیز هفته آینده مجدد راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 همدان بیان کرد: نرم‌افزار اجازه کرایه حمل به تن کیلومتر را نمی‌دهد؛ تا 20 تومان برای هر کیلوگرم هزینه حمل به هر مرکز خرید دولتی است.

وی با بیان اینکه برای کرایه حمل مراکز خرید طویل‌المدت بخش خصوصی نیز مذاکراتی به منظور موافقت خرید با همان قیمت صورت گرفته است افزود: در صورت موافقت با این امر در مراکز خصوصی نیز با همان قیمت انجام می‌شود.

رحمانی‌فر با تأکید بر اینکه باید تعیین مراکز خرید نهایی شود تصریح کرد: نیروی انتظامی همکاری لازم در ممانعت از خروج گندم استان بدون ارائه صدور مجوز توسط شرکت بازرگانی ایران را دارد.

وی خواستار شناسایی مراکز خرید جدید توسط سازمان تعاون روستایی شد و ادامه داد: بازدید از این مراکز انجام و یک مورد تأیید شد؛ برخی مراکز که از سوی ازمان تعاون روستایی معرفی شده مراکز تعاون تولید است که این مورد پذیرفته نیست.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 همدان خاطرنشان کرد: دستورالعمل خرید توافقی گندم ابلاغ شده و تشکل‌های صنفی مایل به خرید می‌توانند درخواست خود را به شرکت بازرگانی ایران ارائه داده و معرفی شوند.

وی با بیان اینکه خرید از طریق سامانه خرید تضمینی در نسخه شماره 2 انجام می‌شود یادآور شد: کارخانه آرد سیمان و کارخانه‌های دیگری خارج از استان در این خصوص درخواست دارند.

رحمانی‌فر با تأکید بر اینکه باید قیمت خرید توافقی بالاتر از خرید تضمینی باشد اظهار کرد: با صدور اجازه خرید در نهاوند و اسدآباد موجب عدم خروج گندم با کیفیت از استان می‌شویم.

وی با بیان اینکه خرید توافقی برای ممانعت از ورود دلال در این خصوص است گفت: مراکز خرید حق خرید گندم از واسطه‌ها را ندارند؛ کارخانجات آردسازی و کیک و کلوچه خرید توافقی خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 همدان بیان کرد: واگذاری سه مرکز به بخش خصوصی تصویب شده که انبار دو مرکز را سازمان تعاون روستایی در چایان و کرفس هر کدام با ظرفیت 30 هزار تن تجهیز و آماده کرده است؛ سیلوی شهیدان زارعی نیز به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی در خصوص تعیین کار مراکز خرید گندم نیز تصریح کرد: باید ساعت خرید در مراکز تعیین شود و پیشنهاد ما از ساعت 8 تا 21 است و از امروز آمادگی خرید داریم.

رحمانی‌فر در خصوص برگزاری دوره آموزشی نیز یادآور شد: آموزش به کارشناسان آزمایشگاه ارائه شده و آموزش ذی‌حسابان نیز طی هفته آینده انجام می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما