تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۳۹۳۸۴۱
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس، با بیان اینکه برخورد با مجرمان و خطاکاران نباید خارج از عدل باشد، گفت: وای به حال ما اگر محتوای فیلمی که از نیروی انتظامی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است، صحت داشته باشد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از خانه ملت، جهانبخش محبی نیا در نشست علنی امروز(سه‌شنبه 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، در بیان دلیل به کار بردن واژه اضطرار برای نطق‌های اضطراری، گفت: این اصطلاح به سرنوشت انقلاب برمی‌گردد که بدان وفادار هستم و افتخار می‌کنم و شاید از زمانی به آن پیوسته‌ام که 10 سال بیشتر نداشتم.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ، تکاب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه امیدوارم پژواک نکته‌ای که می‌خواهم بدان اشاره کنم به نخبگان بیرون برسد، ادامه داد: ما چند انقلاب بزرگ در دنیا داشتیم در قالب برداشت‌های خودم سرنوشت آن‌ها را منظومه بندی می‌کنم و نگاهی هم به انقلاب خودمان خواهیم انداخت که چه مسیری را طی می‌کند.

محبی نیا تصریح کرد: یکی از انقلاب‌های بزرگ جهان که با صفت کبیر شناخته می‌شود انقلاب فرانسه است که سال 1789 نزدیک به یکصد سال فرانسه نظام سیاسی‌اش بین جمهوریت، امپراطوری و استبداد جریان داشت، دور پیدا کرد درنهایت دستاویزی شد برای لیبرالیسم که الان ماحصل تلاش چند صد ساله بعضی از نخبگان نظام‌های سیاسی است که عملکردش را در حوزه اقتصاد، تجارت و ارتباطات و سلطه جهانی و امثال آن‌ها می‌بینیم.

وی افزود: انقلاب فرانسه بعد از پیروزی دچار یک دوره وحشت و ترور شد، ژولیوس پیه رهبر ژاکو ون‌های نزدیک به سی هزار نفر را با گیوتین سر زد تا به انقلابش و سرزمینش آزادی و امنیت ببخشد.

محبی نیا اظهار کرد: انقلاب بعدی، انقلاب اکتبر 1917 است، هنوز هم سیبری هم به عنوان نماد استبداد، تبعید و تجاوز به حقوق انسان با ما سخن می‌گوید، بلشویک‌ها نظام سیاسی را در دست گرفتند و هزاران هزار بیشتر انقلاب فرانسه را قتل‌عام کردند و حاصل کار آن بعد از 70 سال شعار عدالت آمده حکومت مبتنی بر ناسیونالیسم روسی را پرچمش را علم کرده است که پایانی بر این انقلاب بود.

وی عنوان کرد: انقلاب 1949چین را در نظر بگیرید که تحت عنوان انقلاب فرهنگی نزدیک به 45 میلیون نفر آواره شدند، کشته شدند و زندگی‌شان را از دست دادند تا بورژوازی و فرهنگ و نگاه بورژوایی از ذهن‌ها زدوده شود یعنی تصورشان بر این بود که برای همیشه نگاه‌های بورژوازی را از تاریخ پاک خواهند کرد و جهان را دست نگاه دهقانی خواهند سپرد.

محبی نیا خاطرنشان کرد: الان آخر این انقلاب رسیده از نگاه‌های ایدئولوژی و سیاسی به یک تضاد تجاری رسیده است و کانفلیکت‌هایی که بین چین و آمریکا در دنیا این سو و آن سو می‌پرد.

دره‌های عمیق جهالت و قله‌های بلند نخوت و غرور حاصل کار انقلاب نیست

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با وجود همه مسائل، مشکلات و مواردی که سر راهش بوده است نسبت به پیاده کردن حدود الهی و تأمین آزادی مردم، استقلال و نگاه جمهوری و اسلامی پیش آمده و اما الان نگرانیم که انقلاب اسلامی ما آیا در مسیر پیش می‌رود یا نمی‌رود؟

محبی نیا یادآور شد: خدای‌ناکرده دره‌های عمیق جهالت و قله‌های بلند نخوت و غرور که حاصل کار انقلاب نیست و در آموزه‌های انقلاب جایی ندارد خود را به رفتار، نگاه و دغدغه‌های انقلابی تحمیل کند، به دغدغه‌هایی که بچه‌های ده ساله را به پنج، شش سال قبل از انقلاب و اصحاب انقلاب را در زندان‌ها شکنجه‌ها دیدند، ترور کردند و کشتند به شهادت رساندند و جنگ را به ما تحمیل کردند که ما به حریتی که مورد نظر ائمه اظهار و علی بن ابیطالب است، برسیم، آیا جامعه و نخبگان ما الان حر هستند یا گرفتار تملق، سفله‌پروری و مداخله هستند؟

نگرانم کج اندی‌شان و کم اندی‌شان به انقلاب ما آسیب برسانند

وی تاکید کرد: آیا امروز در جامعه  ما کسانی که سفله‌پروری را عادت خویش کرده‌اند، چاپلوس هستند برخلاف واقعیت‌ها و قسمی که خورده‌اند در قوه تقنینی، دولت و قوه قضائیه با سوار شدن بر مرکب چاپلوسی به سمت می‌رسند یا اینکه انسانی‌هایی که زبانشان تیز است، نگاهشان دقیق است و خودشان را در خدمت به انقلاب، اسلام، تدین، شریعت و آزادی بکار گرفته‌اند به پیش می‌روند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، مطرح کرد: من نگرانم کج اندیشان و کم اندیشان به انقلاب ما آسیب برسانند، کم اندیشان کسانی هستند که دچار افراط هستند، در روابط بین‌الملل ما مقام معظم رهبری نمی‌خواهند با همه در جنگ باشیم و بدون شک عزت انقلاب را می‌خواهند، اما برخی می‌خواهند ما با همه بجنگیم، این درست نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما نباید دچار افراط باشیم در داخل و مدیریت کشور در این که با مجرمان و خطاکاران نباید برخورد خارج از عدل کنیم، این فیلمی که نسبت به نیروی انتظامی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، امیدوارم صحت نداشته باشد، اما اگر صحت داشته باشد وای به حال ما.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما