تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
کد مطلب : ۳۹۳۸۳۳
مشاور رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید که تحریم نشست اقتصادی منامه از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین اهمیتی ندارد و مهم مشارکت تعدادی از کشورهای منطقه است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«جرد کوشنر» مشاور رئیس‌جمهور آمریکا پیش از عزیمت به منامه برای شرکت در نشست اقتصادی که مرحله نخست اجرای طرح «معامله قرن» است، مدعی شد که «کارگروه منامه تا الان موفقیت داشت و شمار زیادی از سرمایه‌گذاران در آن شرکت می‌کنند».

وی در مصاحبه با شبکه الجزیره درباره عدم مشارکت تشکیلات خودگردان در این نشست، تصریح کرد که تحریم نشست منامه از سوی تشکیلات خودگردان، شکستی برای آن نخواهد بود.

کوشنر مدعی شد که این نشست عملا موفقیت کسب کرده و تعدادی از کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان در آن شرکت خواهند کرد.

کوشنر در پاسخ به این سوال الجزیره که آیا راه‌حل دو دولت همچنان قابل اجراست به خصوص اینکه سفیر آمریکا در تل‌آویو نیز اخیرا از حق اسرائیل برای حفظ بخش‌هایی از کرانه باختری سخن گفته بود، گفت که «طرح صلح عربی یک اقدام شریف بود اما به صلح مورد نظر بین فلسطینیان و اسرائیل منجر نشد».

وی با اشاره به انتقادات از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که این حق آمریکاست و کنگره نیز از چند سال پیش این قانون را وضع کرده است.

وی افزود: «اسرائیل دولتی دارای حاکمیت است و حق این را دارد که پایتختش مشخص شود».

کوشنر اشاره کرد که ترامپ در زمان انتقال سفارت رژیم صهیونیستی به قدس، گفت که این مسئله تأثیری بر مذاکرات راه‌حل نهایی نخواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد که ما تلاش‌های خود را بر یک طرح مفصل متمرکز کردیم و معتقدیم که این طرح به پایان دادن به این منازعه مستمر کمک خواهد کرد و امیدواریم که بزودی این طرح را اعلام کنیم و همه طرف‌ها به این پیوندند تا بتوانیم آن را پیش ببریم.

در حالیکه نشست اقتصادی منامه معروف به «کارگروه منامه» به عنوان نخستین گام اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» امروز در منامه برگزار می‌شود، مردم بحرین مخالفت خود را با این نشست اعلام کرده و احتمال برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز در سراسر بحرین وجود دارد و به همین دلیل نیروهای امنیتی این کشور به ویژه در پایتخت به صورت گسترده مستقر شده‌اند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جنجال‌ها و دروغ‌ها؛ کلید فتنه 98
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
کاش روحانی، روحانی نبود!
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷