تاریخ انتشارسه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۳۹۳۸۲۳
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: توسعه شبکه ارتباطی استان، تجهیز ۱۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت، و افزایش این تعداد تا پایان شهریور به ۲۲۶ روستا در سفر رئیس جمهور به ایلام انجام می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به ایلام  ۱۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند که این تعداد تا پایان شهریو به ۲۲۶ روستا افزایش خواهد یافت.

وی افزود: همچنین همزمان با سفر رئیس جمهور به ایلام  ۲۷ دستگاه خودپرداز در مناطق محروم  با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان افتتاح می‌شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه از توسعه ۵۰۰ کیلومتر فیبر‌نوری خبر داد و گفت: در این راستا ۱۲۷ سایت تلفن همراه و ۲۰ روستای محروم از تلفن خانگی بهره‌مند می‌شوند که ۸ روستا به‌صورت تک ارتباطی خواهد بود.

وی دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور به ایلام را کابل نوری و فیبر خانگی، مرکز خدمات مخابراتی و توسه پهنای باند دیتای استان دانست.

بیرامی تصریح کرد: اعتبار افتتاح این پروژه ۱۹۷ میلیارد تومان است و این بهره‌برداری‌ها موجب توسعه شبکه ارتباطی استان می‌شود.

وی یادآور شد: بازسازی شبکه ارتباطی استان که بر اثر سیل اخیر دچار مشکل شده بود از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و واحدهای تابعه آغاز شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خاطرنشان کرد: مناطق خسارت دیده ملکشاهی، میمه و پهله از طریق سیستم رادیویی و مابقی از طریق فیبر‌نوری بازسازی خواهند شد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
آنقدر سمن هست که یاسمن توش گمه!
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
فرانسه میانجی فریب‌کار
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳