تاریخ انتشاردوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
کد مطلب : ۳۹۳۶۱۰
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: طرح انتقال اسناد الکترونیکی به بیمه‌ها در مراکز درمانی مازندران از امروز آغاز شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حامد روحانی زاده در حاشیه همایش روسای بیمارستان‌ها دانشگاه علوم پزشکی مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مازندران با اجرای طرح پزشک خانواده یکی از استان‌های پیشرو در ارجاع الکترونیک است و این خدمات در بیماران سرپایی ارائه می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مراحل بعدی اجرای پروسه درمانی که  در آینده تکمیل می‌شود که بحث نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی انجام می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد: امضاء الکترونیک هم در دستور کار قرار داشته و ارجاع از سطح تخصصی برای سطوح بستری بوده و از این طریق به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شود.

وی با اعلام اینکه مازندران یکی از استان‌های پیشرو در اجرای طرح ارجاع الکترونیکی است، گفت: طرح ارسال الکترونیک اسناد به بیمه‌ها در استان شروع شده همه فرایندهای ارسال اسناد به صورت الکترونیک است.

روحانی زاده ادامه داد: اجرای نظام ارجاع به بخش خصوصی هم در نظام الکترونیک در دستور کار  قرار دارد و برکات زیادی برای مردم دارد و امید داریم که زنجیره کاری به سرعت تکمیل شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران یادآور شد:  با اجرای طرح ارجاع الکترونیکی خدمات به صورت کاملا حساب شده به مردم ارائه می‌شود، به عنوان نمونه برای سرما خوردگی نیاز نیست که وقت گرفته شود، در منابع بیمه و دولت صرفه جویی شده و بیماری‌ها در سطوح مختلف در نظام ارجاع طبقه بندی می‌شود، از دوباره کاری و چند باره کاری جلوگیری می‌شود.

روحانی زاده زمان اجرای طرح ارجاع الکترونیکی در استان مازندران گفت: این طرح به صورت ابتدایی از تیرماه آغاز شده و برای اجرا نیاز به زمان داریم.

وی در پایان گفت: تا یک سال آینده کاغذ از فرایند پیگیری‌های درمانی حذف می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما