تاریخ انتشارشنبه ۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
کد مطلب : ۳۹۳۳۲۰
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: 50 تن انواع مواد مخدر کشف شده در سیستان و بلوچستان تا پایان هفته جاری امحا خواهد شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،ندی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان در مسیر ترانزیت قرار دارد و بر اساس برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، 158 هزار نفر درگیر پدیده شوم اعتیاد هستند، خانواده ها باید بدانند امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، تلاش بر کشت و برداشت مواد مخدر دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: امروز هیچ ارگان و نهادی به تنهایی نمی‌تواند با مواد مخدر مبارزه کند اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تلاش برای استفاده از ظرفیت همه اقشار مردم و جامعه و متنفذین است.

وی گفت: بیش از 803 نوع ماده مخدر صنعتی را در دنیا ترویج داده اند که یکی از آنها شیشه است که سبب زوال عقل می‌شود.

زندی افزود: مروز اشاهد رشد 384 درصدی مواد مخدر صنعتی هستیم، سن اعتیاد افزایش پیدا کرده و جوانانی که باید پویا و متفکر باشند اغلب به این مواد افیونی آلوده شده‌اند.

وی اضافه کرد: بیش از 84 درصد از تریاک دنیا را افغانستان تولید می کند و عوامل سیاسی، اقتصادی و .. جوانان ما را مورد هجمه قرار داده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 هزار شهید تقدیم نظام کرده که 770 نفر از این تعداد شهدای مواد مخدر استان هستند و 2400 نفر در این مسیر مبارزه جانباز شده اند.

وی بیان کرد: سال گذشته و امسال 8 سرشبکه مواد مخدر در سیستان و بلوچستان منهدم شده‌اند.

زندی گفت: در بحث جمع آوری معتادان متجاهر نیز بیش از پیش تلاش خواهیم کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان افزود: 50 تن انواع مواد مخدر کشف شده در این هفته امحا خواهد شد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما