تاریخ انتشارشنبه ۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
کد مطلب : ۳۹۳۱۹۲
وزارت اقتصاد به دولت پیشنهاد داده در حذف دهک‌های برخوردار درآمدی از دریافت یارانه نقدی با توجه به سامانه‌های اطلاعاتی در اختیار و آزادسازی منابع مربوط برای تولید، برخورد قاطع داشته باشد.
۰
plusresetminus
وزارت امور اقتصادی و دارایی:  یارانه پردرآمدها را قطع کنید
به گزارش بلاغ، معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی به تشریح و تبیین جزئیات بسته رونق تولید سال ۹۸ و اصلاح ساختار مصارف هدفمندی یارانه‌ها پرداخته است.
در بخشی از این گزارش آمده است: طبق تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ جمع کل دریافتی‌های حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها 140 هزار و 740 میلیارد تومان با ۴۲ درصد رشد نسبت به سال ۱۳۹۷ است. هرچند طبق این تبصره دولت مکلف است با استفاده از همه بانک‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه‌بگیران اقدام کند ولی با توجه به سهم اندک 3 دهک یاد شده از مجموع کل منابع هدفمندی یارانه‌ها، ضروری است علاوه بر انجام اقدامات درباره حذف دهک‌های برخوردار، با توجه به اضافه شدن منابع مربوط به صادرات فرآورده‌های نفتی با لحاظ مابه‌التفاوت خوراک پالایشگاه‌ها به میزان 5/43 هزار میلیارد تومان در این حوزه، بخشی از منابع مربوطه جهت هدایت به سمت بخش‌های تولیدی آزاد شود. باتوجه به این واقعیت پیشنهاد می‌شود تا اصلاح قانون، بودجه سال ۱۳۹۸ را با هدف بازنگری در مصارف هدفمندی یارانه‌ها برای تخصیص به طرح‌های اولویت‌دار بخش‌های تولیدی بویژه در مناطق آسیب‌دیده از سیل مدنظر قرار داده و در حذف دهک‌های برخوردار درآمدی از دریافت یارانه نقدی برخورد قاطع داشته باشد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما