تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۹۲۲
امام‌جمعه دشت آزادگان گفت: علی‌رغم وعده مسؤولان در خصوص آماده‌سازی زمین‌های کشاورزی برای کشت تابستانه در ۱۰ روز اما امروز پس از گذشت ۲۰ روز از وعده آن‌ها همچنان برخی زمین‌ها خیس هستند و امکان کشت تابستانه ندارند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام علی شمیل پور امام‌جمعه دشت آزادگان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در دشت آزادگان، اظهار کرد: علی‌رغم وعده مسؤولان در خصوص آماده‌سازی زمین‌های کشاورزی برای کشت تابستانه در ۱۰ روز اما امروز پس از گذشت ۲۰ روز از وعده آن‌ها همچنان برخی زمین‌ها خیس هستند و امکان کشت تابستانه ندارند و مردم همچنان منتظر عملی شدن وعده مسؤولان هستند.

وی افزود: تاکنون خانه‌های آسیب‌دیده از سیلاب ترمیم و بازسازی نشدند و مقرر شد که در روزهای آینده پروژه ترمیم و بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده آغاز شود.

امام‌جمعه دشت آزادگان با اشاره به حضور بنیاد برکت در منطقه، عنوان کرد: بنیاد برکت از خانه‌های سیل‌زده بازدید کرد و برای تمامی کالاهای خانه که در سیلاب از بین رفتند تاکنون ۸۰۰ حواله صادر کرد و به‌زودی کالاها به مردم تعلق خواهد گرفت.

وی گفت: گروه‌های جهادی و نیروهای بسیجی به‌زودی کار را در منطقه آغاز خواهند کرد و یک گروه جهادی به نام عمار نیز به‌منظور جبران کمبودها و انجام کارهای خدماتی در منطقه تشکیل شده است.

شمیل پور با اشاره به نیازمندی مردم سیل‌زده به توجه مسؤولان، اظهار کرد: بسیاری از مردم در روستاها به خانه‌ها بازگشتند اما برخی خانه‌ها قابل سکونت نیستند و تعدادی از خانوارها در کانکس‌های کولردار ساکن شده‌اند تا خانه‌ها بازسازی شوند.

وی افزود: روند پرداخت تسهیلات به سیل‌زدگان باید تسریع پیدا کند و تاکنون مردم از پرداخت تسهیلات راضی نیستند و برای برخی قابل برداشت نیست و برای برخی مبالغ بسیار کمی پرداخت شد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما