تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
کد مطلب : ۳۹۲۹۲۱
وزیر علوم با بيان اينكه قراردادهای بزرگی برای رفع مشکلات منعقد شده و در حال انجام است گفت: باید وضعیت موجود و تحریم‌ها را زمينه‌ای برای آشتی بین صنعت، تولید و علم قرار داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،منصور غلامی ظهر امروز در اختتامیه گردهمایی روسای جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان از ابتدا در کنار کارهای فرهنگی خدمات پزشکی را نیز مد نظر قرار داده است اظهار کرد: جهاد دانشگاهی همدان ظرفیت بسیاری داشت اما با تأخیر از این ظرفیت‌ها استفاده شد، البته از زمانی که به توان خود متکی شد توفیقات خوبی در این حوزه کسب شده است.

وی با بیان اینکه طی این دوره هر زمان حال و وضعیت مالی خوبی داشتیم جهاد دانشگاهی را تحویل نگرفتیم گفت: اینکه به سمت مردم، محققان، دانشمندان و جامعه علمی برویم خوب و مستمراً لازم است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر اینکه جنس دانشگاهیان خاص است افزود: دانشگاهیان خوشحال می‌شوند از آنها خواسته شود کار کنند بنابراین باید وضعیت موجود و تحریم‌ها را زمینه‌ای برای آشتی بین صنعت، تولید و علم قرار داد.

وی خواستار شناسایی ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی شد و افزود: باید شناسایی ظرفیت‌ها و استفاده از این ظرفیت‌ها در عرصه علم، تولید و صنعت مستمر باشد و با رفع تنگناها این مسیر تغییر نکند.

غلامی با اشاره به انجام کارهای بزرگ در مراکز علمی، تولیدی و صنعتی تصریح کرد: قراردادهای بزرگی برای رفع مشکلات منعقد شده و در حال انجام است؛ هر جا مشتری پای کار علمی و دانشگاهی بوده موفق شده است.

وی به سفارش کارهایی از سوی وزارت دفاع به مراکز علمی اشاره کرد و ادامه داد: اعتبار انجام این کار نیز به صورت 50 – 50 توسط دانشگاه‌ها پرداخت شده است؛ امیدواریم اینگونه درخواست‌ها برای مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی مستمر باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: عنایت رهبر معظم انقلاب به رشد علمی وظیفه مضاعفی را برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده است؛ انتظار اثرگذاری رشد علم در جامعه نیز در کارهای مشترک و تحقیق برای فناوری‌های جدید به خوبی انجام می‌شود و برای حصول نتیجه باید با گستردگی بیشتری پیش برویم.

جهاد دانشگاهی به فکر سود و منفعت نیست و تلاش جهادگرانه دارند

وی خواستار توجه بیش از پیش به جهاد دانشگاهی شد و گفت: این مجموعه به فکر سود و منفعت نیست و تلاش جهادگرانه دارد و کار را برای مردم انجام می‌دهد؛ جهاد در هر عرصه‌ای لازم باشد تعریف می‌شود.

غلامی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت شهیدچمران، اظهار کرد: شهید چمران نمونه بارز استاد، محقق و دانشمند جهادی است و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه به جایگاه دنیوی نداشت و معامله خوبی با خدا کرد.

وی با اشاره به اقدام دکتر شریعتی در برانگیختن جوانان به ویژه قشر دانشجو و دانشگاهی در توجه به ظرفیت‌ها، یادآور شد: وظیفه دانشگاهیان به کار گرفتن دانش و علم برای ارتقای جامعه و ناامید کردن دشمنان است.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان نیز بیان کرد: ایجاد ساختمان جدید جهاد دانشگاهی در سال 94 آغاز شد؛ در این زمینه اهداف و آرمان ما بلند اما اعتبارات کم بود.

اکبر اسدی با بیان اینکه از درآمدهای داخلی و با روحیه جهادی کار در این خصوص را شروع کردیم، افزود: تمام مواد به کار رفته در ساخت این ساختمان از معادن داخلی و به صورت امانی تهیه شده است.

وی با اشاره به ساخت ساختمان جهاد دانشگاهی طی دو سال، تصریح کرد: از منابع استانی و دولتی در این پروژه بهره‌مند نشدیم تا زمانی که پیشرفت کار منجر به ایمان مسوولان انجام این پروژه شد؛ استاندار نیز 2 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفت.

رئیس جهاد دانشگاهی همدان ادامه داد: البته پروژه هنوز به طور صد درصد آماده نشده اما همین میزان پیشرفت در کار نیز نشانگر روحیه و تفکر جهادی است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از «مرکز جامع زنان و درمان ناباروری» جهاد دانشگاهی طی دو تا سه ماه آینده در صورت تجهیز این مرکز، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این مجموعه برکاتی را در استان شاهد خواهیم بود که از جمله آن با توجه به عدم وجود چنین مرکزی در غرب کشور و بهره‌مندی استان از این مجموعه است.

اسدی با بیان اینکه با ایجاد این مرکز اشتغال خوب دانش‌بنیان به وجود می‌آید، گفت: وجه تمایز این مرکز با سایر مراکز مشابه تعرفه‌های نیمه دولتی است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما