تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد مطلب : ۳۹۲۹۱۸
یکی از اساتید دانشگاه‌های استان کردستان با تاکید بر اینکه چنانچه مدیری نسبت به ارباب رجوع خود کم‌لطفی کند اولین بی‌حرمتی را به خون شهدا کرده است گفت: مسئولین باید بدانند که به واسطه امنیت پایدار و خون شهدا در پشت میز مسئولیت قرار گرفته‌اند پس سعی کنند به این میز ​نچسبند و به درستی خدمت کنند که این تکامل یافته فرهنگ شهادت است اما متاسفانه همانطور که مشاهده می‌کنیم بسیاری از مسئولان به این مهم توجه نمی‌کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مصطفی باغبانیان در حاشیه اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۵۴۰۰ استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار  اظهار داشت: از تمام کسانی که دست‌اندرکار برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان هستند تشکر می‌کنم که زمینه‌ای را فراهم کردند که یاد و خاطره عزیزانی که با هدیه خون پاک خود امنیت را برای ما به ارمغان آوردند فراموش نشود.

وی افزود: برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان یادآور رشادت و از جان گذشتگی رزمندگان این استان است و در واقع طبق آیات قرآن تذکری برای ماست لذا امیدواریم این برنامه‌ها و این یادآوری‌ها محدود به زمان و مکان خاصی نباشد و همیشه تداوم داشته باشد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: البته بزرگداشت شهدا فقط مربوط به کشور ایران نمی‌شود بلکه در تمام کشورهای دنیا هر کسی که جان پاک خود را در راه امنیت و آسایش کشور تقدیم کند حرمت و ارزش بالایی دارد.

باغبانیان تصریح کرد: با توجه به اینکه وسعت استان کردستان 28 هزار و 100کیلومتر مربع و شهدای انصار استان 5400 نفر است پس در هر 510 مترمربع این استان یک شهید تقدیم انقلاب شده است البته اگر تعداد شهدای مهاجر را نیز به این آمار اضافه کنیم در هر 110 مترمربع از خاک این استان، یک شهید تقدیم انقلاب شده است و این نشان می‌دهد در هر نقطه از خاک استان باید امنیت داشته باشیم چراکه برای وجب به وجب آن خون داده‌ایم.

وی گفت: با توجه به اینکه در وجب به وجب خاک استان کردستان شهید داده‌ایم پس این اثبات برادری مردم کردستان به نظام است و این واقعیتی انکارناپذیر است.

این استاد دانشگاه یادآور شد: مسله شهید و شهادت نه بعد زمانی، نه بعد مکانی، نه بعد جنسی و نه بعد شغلی و حرفه‌ای می‌شناسد و تا زمانی که کشورمان با این هدف و آرمان پیش برود بستر شهادت فراهم است البته شهادت محدود به دوره خاصی نمی‌شود بلکه قبل از انقلاب، حین انقلاب، بعد از انقلاب و در زمان تثبیت نظام هم وجود داشته است و این نشان می‌دهد برای مملکتمان، برای تمامیت ارضی و حاکمیت حرمت و ارزش قایل هستیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در متر به متر این استان خون شهیدان ریخته شده است پس این مسئله مسئولیت مسئولان و مدیران ما را در قبال مردم و در قبال خانواده شهدا بیشتر می‌کند.

باغبانیان افزود: وقتی محبتی به فرزند شهید می‌کنیم نباید منتی سرش بگذاریم چون اگر تمام دنیا را هم بدهیم به اندازه حضور یک لحظه پدر نیست و نیم نگاهی از پدرش را جبران نمی‌کند پس نباید فکر کنیم که کار بزرگی کردیم این وظیفه مسئولان است که قدر و منزلت خانواده و فرزندان شهدا را بدانند.

وی ادامه داد: فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه منجر به امنیت پایدار شده است پس این امنیت پایدار باید منتج به توسعه اقتصادی پایدار در استان شود که در اینصورت نباید فرد بیکاری در استان وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: وقتی امنیت باشد باید مسئله امنیت اقتصادی هم پشت‌سر آن پیدا شود در واقع در سال‌های گذشته کسانی آمدند و وظیفه خود را ادا کردند پس امروز مدیرانی که سرکار آمده‌اند باید در راستای حرکتی که شهدای ما داشتند وظیفه خود را ادا کنند.

باغبانیان تاکید کرد: چنانچه مدیری نسبت به ارباب رجوع خود کم‌لطفی کند اولین بی‌حرمتی را به خون شهدا کرده است چرا که شهیدان خون پاک خود را تقدیم کردند که امروز مسئولین ما در امنیت بر صندلی مسئولیت تکیه بزنند پس این وظیفه مسئولین است که صادقانه و به درستی به مردم خدمت کنند.

این استاد دانشگاه گفت: مسئولین باید بدانند که به واسطه این امنیت و خون شهدا در پشت میز مسئولیت قرار گرفته‌اند پس سعی کنند به این میز نچسبند و به درستی خدمت کنند که این تکامل یافته فرهنگ شهادت است اما متاسفانه همانطور که مشاهده می‌کنیم بسیاری از مسئولان این مهم را انجام نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: امیدواریم قدری از فرهنگ ایثار و شهادت به مدیران و مسئولان ما منتقل شود که به درستی کار کنند و قدر نعمت را بدانند.

باغبانیان گفت: مسائل دینی و مذهبی چیزی جدا از مسائل فرهنگی ما نیست و در مسائل دینی یکی از مقوله‌های مهم جهاد است یعنی وقتی فردی احساس کرد که به تمامیت ارضی، خاک و ناموسش حمله می‌شود باید بدون هیچ توقع و انتظاری در مقابل آن بایستد.

وی عنوان کرد: بیش از 90 درصد از شهدای استان داوطلبانه و بدون هیچ انتظار و چشم‌داشتی حضور یافته‌اند و این نشان می‌دهد که ایستادگی در مقابل دشمن یک کار عبادی است البته هرچند شهیدان هیچ انتظاری از ما ندارد اما چون در خلق امنیتی که امروز داریم سهم دارند پس این وظیفه ماست که نام و یاد آنها را فراموش نکنیم.

وی تاکید کرد: وظیفه ما در قبال شهدا درست خدمت کردن در هر پست و مقامی است چرا که شهدا صفر تا صد وظیفه خود را انجام دادند و بخشی از آن مانده که امروز وظیفه ماست که ادامه دهند آن راه و آن حرکت باشیم .

این استاد دانشگاه‌های استان کردستان گفت: اگر به درستی نقش و وظیفه خود را در قبال انقلاب و نظام ادا نکنیم به خون شهدا جفا و کم‌لطفی کرده‌ایم، اگر شهدا از جان خود گذشتند حداقل ما از وقت خود و از مال خود بگذریم.

باغبانیان تاکید کرد: حضور 6 هزار نفر در ورزشگاه 22 گولان برای شرکت در کنگره  5400 شهید استان کردستان نشان از قدردانی مردم از خدمات و رشادت شهدا بوده است پس مطمئنا اگر امروز مسئولین هم به درستی خدمت کنند مردم قدر آنها و خدمات آنها را می‌دانند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما