تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
کد مطلب : ۳۹۲۹۰۴
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ارتباط پایاپای کالایی میان ایران و پاکستان، گفت: برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،غلامحسین شافعی ظهر امروز در جلسه شورای دولت و بخش خصوصی که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به دستور رئیس جمهور درباره تسهیل فضای کسب و کار، گفت: مقرر شد، معاونت اقتصادی حجت‌الاسلام روحانی پیگیر اجرای کامل قانون بهبود فضای کسب و کار باشد و از این طریق مشکلات پیش روی رونق تولید برطرف شود. 

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: با توجه به اعلام آمادگی رئیس مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قوانین و مقررات مانع کسب و کار و رونق تولید، باید مصادیق آن احصا و در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در تماس تلفنی که با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتم، وی ضمن خرسندی از فضای اقتصادی ایجاد شده در خراسان رضوی، خواستار گسترش آن در سایر استان‌های کشور شد.

شافعی با اشاره به ارتباط پایاپای کالایی میان ایران و پاکستان، گفت:  برای تمرکز بر بازار پاکستان کمیته‌ای تشکیل شود.

رئیس اتاق ایران با بیان اینکه ما مرتب در جلسات شورای گفت‌وگو مسائل و مشکلات را مطرح می‌کنیم، در حالی که اکنون مشکلات را همه می‌دانند و باید به دنبال راه حل بود، یادآور شد: قوانین موجود در چندین سال گذشته تصویب شده، در حالی که در آن زمان ما تحریم و فشار اقتصادی مانند امروز نداشتیم، در شرایط اقتصادی امروز هر چند کارگاه که به دلیل قوانین موجود تعطیل شود در نهایت به زیان کشور است.

وی متذکر شد: بنابراین ما به خاطر اعتقاد به شرایط غیرعادی باید دنبال راهی باشیم که این مشکلات را برطرف کنیم، ۱۵ سال گذشته این مشکلات را نداشتیم که بخواهیم با آن زمان مقایسه کنیم.

شافعی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه بیمه واحدهای تولیدی، گفت: ما به سازمان بیمه حق می‌دهیم که بعد از آن ممکن است سازمان بازرسی به آنها ایراد بگیرد، بنابراین، باید مشکلات را با هم برطرف کنیم و در همین راستا به سمت اصلاح قوانین برویم، از مجلس کمک بگیریم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما