تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
کد مطلب : ۳۹۲۸۸۰
عملیات اجرایی طرح چهار خطه شدن محور ارتباطی نهاوند ـ آورزمان به ملایر به طول ۲۲ کیلومتر و با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان آغاز شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،پیش از ظهر امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی طرح چهار خطه شدن محور ارتباطی نهاوند ـ آورزمان به ملایر به طول ۲۲ کیلومتر و با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان آغاز شد.

محور نهاوند ـ آورزمان ـ ملایر یکی از مسیرهای پرتردد و حادثه‌خیز جنوب استان همدان است که فاز نخست چهار خطه شدن آن به میزان ۸ کیلومتر آغاز شده که تاکنون سه کیلومتر آن بهره‌برداری شده و ۵ کیلومتر دیگر نیز در دست اجرا است.

با توجه به حجم بالای ترافیک در این محور به ویژه در ایام اربعین به منظور کاهش تلفات جاده‌ای طرح جاده‌ای انجام یافته و هم اکنون این محور در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته است.

محور نهاوند ـ آورزمان و ملایر مجموعاً به طول ۴۲ کیلومتر است که ۸ کیلومتر آن در حوزه نهاوند و مابقی در حوزه ارتباطی شهرستان ملایر قرار گرفته که به تازگی ۲۲ کیلومتر از این مسیر به پیمانکار سپرده شده و با آغاز عملیات اجرایی طرح مذکور انتظار می‌رود این پروژه طی ۲ یا سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

شهرستان نهاوند دارای سه محور اصلی و حیاتی ارتباطی شامل محور نهاوند ـ آورزمان به ملایر، محور نهاوند ـ کنگاور ـ کرمانشاه و محور نهاوند ـ بروجرد است که طرح چهار خطه شدن قسمت‌هایی از این محورها انجام و بخش‌هایی نیز در دست اجراست.

در سال‌های گذشته برای چهار خطه شدن محور نهاوند ـ بروجرد، 6.5 میلیارد تومان و برای محور نهاوند ـ آورزمان ملایر ۸ میلیارد تومان اعتبار هرینه شده است.

محورهای ارتباطی نهاوند به واسطه قرار گرفتن در مسیر ارتباطی مرکز کشور به استان‌های غربی یکی از پرترددترین جاده‌های کشور است که سالانه دهها تصادف با دهها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما