تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۸۷۶
این رسانه روز گذشته در کانال اطلاع‌رسانی خود مطلبی در خصوص لغو شورای فرهنگ عمومی منتشر کرد که با تکذیبیه مدیران فرهنگ و ارشاد استان مواجه شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،شورای فرهنگ عمومی یکی از مهم‌ترین جلسات فرهنگی هر استان است که با حضور مقامات ارشد هر استان و در راستای ترویج فرهنگ اسلامی در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

در استان چهارمحال و بختیاری ریاست این شورا با نماینده ولی فقیه در استان و دبیر آن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی است که موظف به هماهنگی‌های لازم برای برگزاری جلسات است.

این جلسات که طبق سنت دیرینه سالیان قبل، چهارشنبه‌های آخر هر سال برگزار می‌شد، در هفته جاری برگزار نشد و هنوز دلیل عدم برگزاری این جلسه مهم اعلام نشده است.

این موضوع از آن جهت مهم و قابل پردازش است که در گذشته جلسات این شورا مستمرا برگزار می‌شده و فقط یک مورد تعطیل شده بود و آن هم به درخواست امام جمعه شهرکرد و در انتقاد به برگزاری برنامه‌‌های ضدفرهنگی بود. (جزییات بیشتر)

لغو جلسه شورای فرهنگ عمومی و تکذیبیه ارشاد

برگزار نشدن جلسه شورای فرهنگ عمومی در استان چند روز بعد از انتقادات امام جمعه شهرکرد به مدیران فرهنگی استان در خطبه‌های نماز جمعه (اینجا بخوانید) و همچنین در نشست ماهانه ائمه جمعه، باعث شده گمانه‌زنی‌های غیررسمی در خصوص علت عدم برگزاری این جلسه مطرح شود.

این رسانه روز گذشته در کانال اطلاع‌رسانی خود مطلبی در این خصوص منتشر کرد که با واکنش جدی مدیران فرهنگ و ارشاد استان مواجه شد و موضوع لغو شدن جلسه را تکذیب کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد چهارمحال و بختیاری در این خصوص گفت: اساسا جهت تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی در ماه جاری برای اعضای محترم شورا از طرف دبیرخانه این شورا دعوتنامه‌ای ارسال نشده است.

این تکذیبیه در حالی در فضای مجازی منتشر شده که مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان با ارسال نامه‌ای در ابتدای سال تاریخ برگزاری تمام جلسات شورای فرهنگ عمومی را تعیین کرده بود.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما