تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۳۹۲۸۵۵
تولیت مسجد مقدس جمکران هدفگذاری و برنامه ریزی برای جذب صد میلیون اثر فرهنگی اعم از کتاب و سایر محصولات فرهنگی توسط زوار را گامی بلند در تأمین نیازهای معرفتی و حتی تأمین سوغات زائر عنوان کرد و بر حرکت آستان‌های مقدس در این مسیر تأکید کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حسن رحیمیان در اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایرانی که صبح امروز در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) برگزار شد به تبیین اولویت‌های داخلی اعتاب در چند محور و همچنین لزوم آسیب‌شناسی امور مرتبط به آستان‌ها و بقاع متبرکه ایران اسلامی پرداخت.
وی با اشاره به اینکه اعتاب به همان اندازه که موردعنایت مؤمنین و جریان حق است به همان اندازه موردتوجه دشمن است، شایعه‌پراکنی‌ها علیه آستان‌های مقدس که امروز از طریق رسانه‌های معاند شکل‌گرفته را از مصادیق این دشمنی‌ها دانست و از این‌ رو رصد آسیب‌ها و خنثی کردن آن‌ها را جزء اولویت‌های مهم آستان‌های مقدس ذکر کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی محیط‌ های پیرامونی آستان‌ها را مورد تأکید قرار داده و بر این نکته تأکید کرد که هر جا زمینه استفاده باشد زمینه سو استفاده هم به وجود می‌آید.
 رحیمیان با بیان اینکه با وجود هجمه فراگیر دشمن، آستان‌ها و اعتاب مقدس ایرانی و عراقی هرساله شاهد رشد حضور پرشور مردم و گرایش بیشتر به بقاع و اماکن متبرکه هستند بر لزوم ارزیابی و آمارگیری جمعیت و بررسی روند و پیش بینی آینده اعتاب برای برنامه‌ریزی مناسب تأکید کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای آستان‌های مقدس و حضور زائران، حضور حوزه‌های نشر و پژوهش در کنار هم را عاملی برای موفقیت در تولید آثار فرهنگی متناسب با نیاز زائران بیان کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان، هدفگذاری و برنامه ریزی برای جذب 100 میلیون اثر فرهنگی اعم از کتاب و سایر محصولات فرهنگی توسط زوار را گامی بلند در تأمین نیازهای معرفتی و حتی تأمین سوغات زائر عنوان کرد و بر حرکت آستان‌های مقدس در این مسیر تأکید کرد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما