تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۳۹۲۸۵۴
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی اشتغال‌محور هستند گفت: در حالی که هیچ جای دنیا اینگونه نیست و باید این صندوق‌ها اصلاح ساختاری داشته باشند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، رسول خضری امروز در دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به اینکه جمعیت روستایی در آذربایجان‌غربی به میزان 6 درصد از میانگین کشوری بالاتر است اظهار کرد: در این رابطه باید 720 میلیارد تومان اعتبار به روستاهای استان اختصاص می‌یافت اما 512 میلیارد اختصاص یافته و این میزان باید افزایش یابد.

وی با ابراز تاسف از اینکه متاسفانه مسئله تولید، صادرات و ارزآوری با خودتحریمی نابود شده است  تصریح کرد: باید راهی برای دورزدن تحریم‌های داخلی پیدا کرد! چون با وجود اینکه کشورمان از تحریم‌های 40 ساله خارجی سربلند بیرون آمده اما تصمیمات خلق‌الساعه هیئت دولت، تولیدکننده و تاجر را برای صادرات به مشکلات فراوان دچار کرده است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع صادرات در اقتصاد استان بسیار حائز اهمیت بوده و در این رابطه امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت از مرز کیله سردشت و تمرچین پیرانشهر که اهمیت فراوانی در صادرات محصولات به کشور عراق دارند، بازدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه صادرات باید ارزآوری برای کشور داشته باشد بیان کرد: علاوه بر آن باید تولیدکننده و صادرکننده مورد تشویق قرار گیرد اما متاسفانه عکس این اتفاق رخ می‌دهد.

خضری در ادامه با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی اشتغال‌محور هستند اظهار کرد: در حالی که هیچ جای دنیا اینگونه نیست و باید این صندوق‌ها اصلاح ساختاری داشته باشند چون اگر جراحی نشوند ورشکست و نابود شده و حوزه اجتماعی دچار بحران می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به موضوع آمایش سرزمینی گفت: بی‌شک اگر سند ملی راهبردی آمایش سرزمینی تدوین نشود به بیراهه رفته و علاوه بر آن باید به موضوع آموزش نیز توجه فراوان انجام شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما