دادستان تهران با حمایت از اقدامات پلیس در مبارزه با مفاسد اخلاقی هشدار داد

برخورد قاطع با مروجان سازمان‌یافته بی‌حجابی و بی‌عفتی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
کد مطلب : ۳۹۲۸۳۲
دادستان تهران گفت: با کسانی که به صورت سازمان‌یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را در زمینه بی‌عفتی و بی‌حجابی ترویج می‌کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، علی القاصی در نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با اشاره به پدیده‌های نوظهوری که امروزه جامعه با آن رو‌به‌رو است به برنامه‌ریزی‌های دشمن در حوزه شبیخون فرهنگی و زمینه نفوذ در بین جوانان ‌اشاره کرد و با انتقاد از بی‌مسئولیتی برخی از نهادهای متولی اظهار داشت: ادامه این وضع به نحوی است که امنیت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد. خیلی از جرائم مهم نتیجه بی‌بندوباری‌های اخلاقی، بی‌نظمی‌های شهری و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

القاصی بر لزوم اقدامات مقابله‌ای و ورود قاطعانه نسبت به این قبیل ناهنجاری‌ها و جرائم اخلاقی تأکید کرد و افزود: دادستانی و ضابطین در رابطه با جرایم مشهود در فضای مجازی و فضای حقیقی وفق قانون وظیفه ورود و پیگیری را دارد.

وی با اشاره به مواد قانونی برخورد با جرائم منافی عفت عمومی، اجرای قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در رابطه با مظاهر بی‌حجابی خواستار شد و تصریح کرد: با کسانی که به صورت سازمان‌یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را در زمینه بی‌عفتی و بی‌حجابی ترویج می‌کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

دادستان تهران با حمایت از اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اخلاقی و مظاهر بی‌عفتی و بی‌حجابی در جامعه، رویکرد دستگاه قضایی را در دو بخش پیشگیری و ایجابی و اقدامات مقابله‌ای مورد توجه قرار داد.

القاصی با اشاره به دستگاه‌های مختلفی که در حوزه پیشگیری و اقدامات ایجابی مسئولیت دارند، از پیش‌نویس طرحی با موضوع ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی که در آن برای 15 دستگاه حدود 144 وظیفه تعیین شده، خبر داد.وی با اشاره به اقدامات فوری و مقابله‌ای برای برخورد با مظاهر علنی بدحجابی در جامعه، تأکید کرد: باید سازوکار اجرایی و تدابیر برخورد با این قبیل ناهنجاری اتخاذ شود.

نمی‌توانیم نسبت به سگ‌گردانی در معابر بی‌تفاوت باشیم
دادستان تهران با ابراز تأسف از سگ‌گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی، مناطق مسکونی و زندگی شهری و خانوادگی، گفت: نمی‌توانیم نسبت به این مسائل بی‌تفاوت باشیم و باید مطابق قانون برای کنترل و برخورد مروجین این پدیده‌های ضد اخلاقی ورود کرد.

القاصی خواستار ورود جدی دستگاه‌های متولی در مقابله با پدیده‌های نوظهور شد و ادامه داد: اگر این ورود، ورود میدانی نباشد قطعا باید شاهد گسترش این قبیل ناهنجاری‌ها باشیم.
وی از فرماندهی پلیس پایتخت خواست در مقابله با قبح‌شکنی‌ها با قدرت و تمام‌قد در میدان عمل به کار خود ادامه دهند و تصریح کرد: مجموعه دستگاه قضایی از مامورینی که وظیفه قانونی خود را در مواجهه با این قبیل ناهنجاری‌ها و جرایم انجام می‌دهند، پشتیبانی می‌کند.

دادستان تهران با اشاره به وظیفه مهم و نقش اساسی نهادهای امنیتی در شناسایی باندهای مفاسد اخلاقی، توزیع محصولات ضدفرهنگی و مراکز فساد و فحشاء، موفقیت در این امر را منوط به جهاد عمومی و همکاری همه دستگاه‌ها دانست.
به گفته القاصی، شعب ویژه‌ای در دادسرا و دادگاه برای رسیدگی و برخورد فوری، ویژه و خارج از نوبت با جرائم و مفاسد علنی در حوزه ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی اختصاص یافته است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما