تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد مطلب : ۳۹۲۸۲۰
کشورهای عراق و کویت ساعاتی پس از سفر امیر کویت به بغداد بیانیه‌ای مشترک صادر کرده و در آن خواستار اجتناب از تنش در منطقه شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،دو کشور عراق و کویت  پس از پایان گفت‌وگوهای شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت با مقامات عراقی در بغداد، بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند.

به نوشته خبرگزاری دولتی کویت «کونا»، در این بیانیه مشترک بر اتخاذ «مواضع حکیمانه در تعامل با تحولات اخیر در منطقه خلیج فارس به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌هایی که ممکن است منجر به درگیری در این منطقه شود»، تاکید شده است.

طرف‌های عراقی و کویتی در این بیان اعلام کردند که در جریان سفر امیر کویت به بغداد و دیدار وی با رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق،‌ «همه مسایل مورد اهتمام طرفین و راه‌های همکاری و تقویت روابط بین دو کشور» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه بیانیه مشترک آمده که در این دیدار همچنین درباره اوضاع منطقه گفت‌وگو و بر اهمیت افزایش تلاش‌ها برای مقابله با تحولات اخیر و اتخاذ مواضع عاقلانه تاکید شد.

امیر کویت صبح امروز با استقبال برهم صالح رئیس جمهوری عراق در فرودگاه بغداد، وارد پایتخت این کشور شد.

الصباح پس از ورود به عراق به دیدار «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور رفت و طرفین روابط دوجانبه و مسائل منطقه را بررسی کردند.

خبرگزاری دولتی کویت می‌گوید، در حالی شیخ صباح احمد الجابر الصباح به عراق سفر کرده که به دنبال حمله به نفتکش‌ها، تنش به طور بی سابقه‌ای در منطقه افزایش یافته است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما