'1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> '1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> کوهکن: مجلس کارآمد با تلفیق جوان گرایی و تجربه حاصل می‌شود | بلاغ نیوز
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
کد مطلب : ۳۹۲۷۵۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دعوت قالیباف از جوانان برای حضور در انتخابات گفت: نگاه ما باید به حضور نیروی جوان باشد اما نمی توانیم تجربه افراد را هم منکر شویم لذا در پارلمان تلفیق نیروی جوان با افراد تجربه، راهکار صحیح است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار درباره حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی گفت: برنامه منظم و با چارچوب برای حضور جوانان در همه صحنه‌ها، پسندیده است و به طور طبیعی نیروی پرشور جوانی بسیاری از مشکلات را بهتر رفع می‌کند.

وی افزود: من در سن 30 سالگی وارد مجلس شدم و در چند دوره هم در مجلس حضور داشته‌ام. ضمن اینکه در دوره جوانی ایده‌ها و انگیزه‌هایی داشتم که به دنبال آن رفتم اما به دلیل نداشتن تجربه، بخشی از نیروی خود را به هدر دادم که اگر تجربه لازم را داشتم، امور را به نحو دیگری به جلو می‌بردم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: برای حضور جوانان در صحنه‌های مختلف باید نکاتی را مد نظر قرار داد. به عنوان مثال ما دارای قوه مجریه، مقننه و قضاییه هستیم. در قوه قضاییه شخصی که فقط تحصیلات حقوقی داشته باشد در جایگاه قضاوت قرار نمی‌گیرد.

وی افزود: انجام وظیفه در دستگاه قضایی چه در دادسرا یا دادگاه شرایطی دارد که تجربه و اطلاعات کمک به پختگی افراد می‌کند و در این مسیر افراد باید سطوح مختلفی را برای رسیدن به جایگاه قضاوت طی کنند.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه در دولت جوان گرایی و استفاده از نیروی جوان بیشتر می تواند متبلور شود، گفت: در دستگاه اجرایی فعالیت های ستادی زیادی انجام می‌شود مثلا در وزارتخانه‌ها تحقیق و پژوهش و بررسی صورت می‌گیرد و اداره متبوع پروژه‌های خود را در مسیر برآورده شدن نیازهای مردم بررسی می‌کند لذا در این شرایط تلفیقی از تجربه در کنار نیروهای جوان کمک می‌کند که دولت و دستگاه‌های اجرایی با توان و نشاط جوانی همراه شود. در بدنه دولت نیروی جوان باید جلودار باشد اما این به معنی نفی نیروی با سابقه نیست.

نماینده مردم لنجان در مجلس اظهار کرد: تجربه بررسی از همه مجالس دنیا می‌تواند دانسته‌های زیادی را به ما منتقل کند. من در تعدادی از مجلس‌های کشورهای آسیایی و اروپایی حضور داشتم و اکنون هم عضو منتخب مجمع مجالس آسیایی هستم. در این مجمع از افراد با تجربه در کنار جوانان بهره گرفته می‌شود.

کوهکن افزود: نگاه ما باید به حضور نیروی جوان باشد اما نمی توان تجربه افراد را هم منکر شد. دستگاه تقنین تلفیق نیروی جوان با افراد تجربه، راهکار صحیحی است.

وی گفت: نمایندگان مجلس را مردم انتخاب می‌کنند و می‌توان به مردم برای انتخاب کاندیدای مجلس توصیه کرد تا هر استان برای انتخاب 2 نفر با شرایط یکسان از نظر علمی و توانمندی، اولویت را به کاندیدای جوان بدهند. اگر مردم کاندیدای مسن یا نماینده جوان را انتخاب کردند باید به انتخاب آنان احترام گذاشت لذا من معتقد به تلفیق تجربه و جوانی در کنار هم هستم.

این عضو کمیسیون صنایع حضور جوانان را در مجلس مثبت ارزیابی کرد و گفت: من از دعوت جوانان برای انتخابات مجلس و  عدم بی تفاوتی به آن استقبال می‌کنم و به طور حتم جوانان را تشویق به حضور در مجلس می‌کنم. از سوی دیگر رسانه باید معیارها را واقع بینانه تبیین کند تا مردم به انتخاب خودشان هم به مقوله جوان گرایی، تجربه و توان  توجه داشته باشند.

کوهکن تصریح کرد: روسای قوه قضاییه و قوه مجریه یک نفر هستند اما در مجلس 290 نماینده حضور دارند و برآیند تصمیم‌گیری این تعداد، خروجی است که توسط مردم دیده می‌شود. در خواست از جوانان برای حضور در انتخابات صحیح است اما از سوی دیگر نباید دچار تندروی شویم و تصور کنیم اگر در مجلس 290 نماینده جوان حضور داشته باشند به معنای حل همه مشکلات است. تلفیق از تجربه و جوان گرایی به طور قطع نتیجه خوبی خواهد داد.

وی با اشاره به ایجاد بسترهای لازم برای معرفی و شناسایی کاندیدای جوان و متعهد  گفت: کاندیدای جوان با توجه به اقتضای سن خود، عملکردی برای ارائه ندارد بلکه باید تفکر، پیشنهادات و تسلط خود را به قانون اساسی و مشکلات جامعه، راهکارهای علمی و کارشناسی مطرح کند. جامعه به دنبال جوانی با چنین توانمندی هستند.

نماینده مردم لنجان در مجلس اضافه کرد: جوان توانمند که مشکلات و راهکارها را به خوبی می‌شناسد می‌تواند با فرد با تجربه در حضور مردم مناظره کند و نماینده مسن و با تجربه از عملکرد خود دفاع می‌کند. کاندیدای جوان راهکارهای خود را مطرح می‌کند و در نهایت مردم هستند که تصمیم‌گیری می‌کنند که به کدام کاندیدا رای بدهند. من با این مساله که چون مجلس جای با تجربه‌هاست و زمینه و بستر برای حضور جوانان نکنیم، موافق نیستم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه نباید نگاه پوپولیستی به حضور جوانان در مجلس داشته باشیم، گفت: نباید این تلقی وجود داشته باشد که جوان خلاق، توانمند، با مطالعه و همه جانبه نگر به هر شخص دیگری اولویت دارد. جوان می‌تواند به صحنه بیاید و در مناظرات در حضور مردم بحث کند تا در نهایت مردم برای انتخاب نماینده مورد نظر تصمیم‌گیری کنند.        
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما