تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۹۹
سخنگوی جنبش انصارالله از تلاش برخی از سازمان‌های بشردوستانه در یمن برای جمع‌آوری اطلاعات و ارائه آن به کشورهای متجاوز عضو ائتلاف سعودی انتقاد کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن امروز سه‌شنبه در سخنانی از نحوه عملکرد برخی از سازمان‌های انسان‌دوستانه در یمن انتقاد کرد و گفت که هیچ مانعی برای انجام اقدامات و فعالیت‌های سازمان‌های انسانی در یمن وجود ندارد، اما به شرطی که این اقدامات صرفا انسانی و نه سیاسی باشد.

به گزارش المسیره، عبدالسلام از دستگاه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی فعال در یمن خواست تا به اقدام انسانی پایبند باشند و به دور از هرگونه بهره بردای سیاسی و اطلاعاتی به نفع متجاوزان، عمل کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سازمان‌های بین‌اللمللی فعال در یمن با دستگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی همکاری می‌کنند، اظهار داشت که برخی از این سازمان‌های انسانی، اطلاعات جمع‌آوری شده را تحت عنوان اقدام بشردوستانه به کشورهای متجاوز عضو ائتلاف سعودی می‌فروشند.

محمد عبدالسلام تصریح کرد: «سازمان‌های مشکوکی که فقط دَم از کمک‌های بشردوستانه می‌زنند، با انجام اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی و بهره‌برداری سیاسی، خود را از ارزش‌های واقعی انسانی دور کردند».

سخنگوی انصارالله خطاب به مسئولان انسان‌دوستانه بین‌المللی گفت که «اگر شما به بهبودی اوضاع انسانی در یمن تاکید دارید، باید انگشت اتهام را به سمت محاصره‌کنندگان و عاملان فاجعه یمن نشانه بگیرید».

وی در پایان تاکید کرد، «کسانی که به کشورهای متجاوز برای کشتار مردم یمن سلاح می‌دهند و همرمان جنایت‌های آنها را سانسور می‌کنند، شایسته ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به ملت یمن نیستند».

اخیرا، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن هم از اقدام سازمان برنامه جهانی غذا در خرید مواد غذایی فاسد برای ملت یمن پرده برداشت و از سازمان مزبور خواست تا از ارسال مواد غذایی فاسد برای ملت یمن خودداری کند.

«مارک لوکوک» معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه دیشب (دوشنبه) هشدار داده بود که یمن در بدترین فاجعه انسانی تاریخ به سر می‌برد. وی همچنین خبر داد که بیش از نیمی از مردم یمن به کمک‌های بشردوستانه نیازمند هستند و سازمان ملل به  4.2 میلیارد دلار برای مقابله با بحران انسانی در یمن نیازمند است.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، وارد پنجمین سال خود شده است و طی این مدت هزاران نفر از مردم این کشور کشته و یا زخمی شده‌اند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما