تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۹۲
از فقیر بودن استان، تا بودجه ریزی سنتی در کشور، تا مطالبه روز افزون مالیات تا همساز نبودن ضرب آهنگ کشور باآنچه که دشمن برای ما ساز کرده از جمله مسائلی بود که نمایندگان استان در حضور رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی کشور برشمرده و خواستار رفع آن شدند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، احمد بیگدلی بعد از ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان، با بیان اینکه مردم ایران سه نعمت دارند، که یکی دین و رهبری شجاع و امنیت حاصل از خون شهدا است، ابراز امیدواری کرد که آستانه تحمل مردم افزایش یافته و مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

وی تفویض اختیار را از راه‌کارهای حل مشکلات دانست و گفت: افزایش اختیارات موجب کاهش مسؤولیت از دوش مدیران ارشد خواهد شد.

بیگدلی تاکید کرد: آزادسازی قیمت‌ها از جمله پیشنهادات من برای حل مشکلات اقتصادی کشور است.

*توسعه و رونق صنعت استان نیازمند آب است

در ادامه نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از تمایل کشور به بخش خصوصی افزود: این رویکرد به کاهش مشکلات کشور کمک خواهد کرد.

علی وقفچی با بیان اینکه خطوط ریلی و دو خطه کردن راه‌آهن از چالش‌های استان زنجان است، گفت: استان پرواز هوایی ندارد که باید با جدیت پیگیری شود، ارتباطات زمینی باید با کاهش مسیرها افزایش یابد.

وی سرانه تولید محصولات کشاورزی طارم را 12 تن اعلام کرد و گفت: توسعه و رونق صنعت استان نیازمند آب به مانند سد مشمپا است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به فرصت‌های قانونی ایجاد شده برای توسعه صنعت اشاره و تصریح کرد: فرصت قانونی تبصره 7، حمایت از تولید داخلی باید جدی گرفته شود.

وقفچی پارک علم و فناوری استان را نوپا دانست و با اشاره به اینکه توجه خوبی به آن نشده است، گفت: این پارک نیاز به توجه جدی است.

 

* یارانه‌ها در مسیر درست خود هزینه نمی‌شود

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود، قلتوق و بوغداکندی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: عملکرد ما با ضرب آهنگ آنچه که دشمن برای ما ساز کرد، همساز نیست و ما به مانند گذشته رفتار می‌کنیم.

 مرتضی خاتمی با بیان اینکه یارانه‌ها در مسیر درست خود هزینه نمی‌شود، گفت: با وجود اینکه درآمد داریم ولی استان فقیری محسوب می‌شویم و هر جوری که حساب می‌کنید باید میزان بیشتری از درآمدهای به استان زنجان بازگردد.

وی بودجه‌ریزی کشور را سنتی دانست و گفت: هر چه قدر درآمد بیشتری کسب می‌کنیم مالیات بیشتری مطالبه می‌شود، در حالیکه زنجان استان فقیری محسوب می‌شود.

نماینده مردم ماهنشان، ایجرود، قلتوق و بوغداکندی یکی از راهبردهای کشور را طی پنج سال آینده بهره‌برداری از بخش معدن دانست و گفت: با این راه‌کارها راه به جایی نخواهیم برد، چرا که بهره‌برداری از معادن حداقلی و خرابی محیط زیست حداکثری است.

خاتمی زنجان را به لحاظ جاده فقیر اعلام کرد و گفت: در حوزه سدها هم باید اقدام عاجلی برای تعیین تکلیف این موارد کرد.

در ادامه نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه در هیچ جای دنیا با تسهیلات 20 درصد تولید را اداره نمی‌کنند، افزود: مجلس برای تسهیلات بودجه تصویب کرده است که باید اجرا شود.

محمد عزیزی با اشاره به مازاد قانون در کشور گفت: در کشور ما 14 هزار قانون وجود دارد که مازاد به نظر می‌شود.

 

*ارزش پول ملی در حال سقوط است

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از مدیران اجرایی استان و همه عوامل اجرایی گفت: بر خلاف قاعده که تقصیرات بر عهده عوامل اجرایی است نه اینگونه نیست این عوامل همه تلاش خود را انجام می‌دهند.

فریدون احمدی به تغییرات قیمتی در کشور از جمله پراید 50 میلیون تومانی، زمین متری 10 میلیون در زنجان و 30 میلیون تومان در تهران و ... اشاره کرد و گفت: باید توجه کنیم که ارزش پول ملی در حال سقوط است.

وی با تاکید بر ترس موجود از سرمایه‌گذار و خالق ثروت گفت: همه کشور باید به سمت حمایت از ایجاد امنیت برای خالقان ثروت در کشور برای حل مشکلات موجود حرکت کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جنجال‌ها و دروغ‌ها؛ کلید فتنه 98
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
کاش روحانی، روحانی نبود!
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷