تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۷۴
فرماندهی تیپ 55 هوابرد شیراز گفت: تیم دسته هوابرد ارتش جمهوری اسلامی ایران مردادماه امسال به مسابقات جهانی ارتش‌ها با عنوان مسابقات صلح و دوستی به کشور روسیه اعزام می‌شود.
۰
plusresetminus
اعزام تیم هوابرد ارتش به مسابقات جهانی صلح و دوستی روسیه
امیر سرتیپ دوم ذبیح‌الله بهمن زیاری در حاشیه تمرین تیپ 55 هوابرد شیراز در منطقه گلدشت شهرستان جویبار به خبرنگار بلاغ اظهار کرد: تیم دسته هوابرد نیروهای مسلح در قالب نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران به مدت یک هفته در استان مازندران در اردوی آمادگی و در حال تمرین هستند.

وی با بیان اینکه مردادماه امسال این تیپ به مسابقات جهانی ارتش‌ها اعزام خواهد شد بیان کرد: این تیپ با انجام پرش‌های اتوماتیک، پرش‌های چتربازی، سقوط آزاد و دو استقامت خود را برای شرکت در مسابقات جهانی ارتش‌ها به میزبانی کشور روسیه آماده می‌کند.

فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز به تشریح این مسابقات پرداخت و اظهار کرد: در این مسابقات عملیات متعدد و مختلفی از جمله چتربازی، جمع‌آوری چتر و تجهیزات، طی مسافت 2 کیلومتر، تحویل تجهیزات، دو در مسافت 10 کیلومتر، مسابقه با نفربر، عبور از یازده مانع، تیراندازی، جهت‌یابی در جنگل‌های فشرده، هدف‌زنی با چتر؛ جز ایتم‌های مختلف این مسابقات است.

بهمن زياري تصریح کرد: این مسابقات سال گذشته در 26 رشته در رسته‌های مختلف در کشورهای چین، قزاقزستان، آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

وی به تمرین 5 ماهه این تیم اشاره و عنوان کرد: این تیم در 9 آیتم مختلف و در چهار مرحله در شیراز تمرینات سخت خود را سپری کردند که این نفرات جز بهترین‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند که در قالب تیم دسته هوابرد سازماندهی شدند.

فرمانده تیپ 55 هوابرد شیراز خاطرنشان کرد: این مرحله از اردو آمادگی در شهرستان جویبار نیز برای مشابه‌سازی با منطقه شمال غرب روسیه محل برگزاری مسابقات تشکیل شده است.

بهمن زياري با بیان اینکه تیم هوابرد مشترک سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران سال گذشته در مسابقات جهانی به مقام سوم دست پیدا کرد گفت: در مسابقات جهانی صلح و دوستی 2018 تیم جمهوری اسلامی ایران به استعداد 42 نفر توانستند از بین 12 کشور حاضر دراین رقابت‌ها به مقام سوم دست پیدا کنند که امسال امیدواریم قهرمانی را از آن ایران عزیزمان کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جنجال‌ها و دروغ‌ها؛ کلید فتنه 98
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷
کاش روحانی، روحانی نبود!
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷