تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۶۷
گروه‌های فلسطینی در بیانیه‌هایی فوت رئیس‌جمهور سابق مصر را تسلیت گفتند و اعلام کردند،‌ وی در طول زندگی همواره حامی مسأله فلسطین بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«محمد مُرسی عیسی العیاط» رئیس‌جمهور سابق مصر و مشهور به محمد مرسی دوشنبه (دیروز) هنگام جلسه محاکمه‌ فوت کرد و امروز تحت تدابیر شدید امنیتی در شرق قاهره دفن شد.

حماس

حماس با صدور بیانیه‌ای فوت محمد مرسی را «مصر، ملت فلسطین و جهان عرب و اسلام» تسلیت گفت.

بر اساس گزارش وب‌سایت حماس، در این بیانیه آمده است: مرسی پس از طی مسیر مبارزه‌ طولانی در راستای خدمت به مصر، ملت آن، مسائل امت و در رأس آنها مسأله فلسطین و مبارزه با دشمن صهیونیستی فوت کرد و از زمانی که عضوی در پارلمان مصر بود در راستای دفاع از قدس و مسجدالاقصی، بسیار تلاش کرد.

حماس تأکید کرد، ساکنان غزه مواضع مرسی و تلاش‌های او برای کاستن از محاصره این منطقه را از یاد نخواهد برد.

جهاد اسلامی

جهاد اسلامی هم بیانیه‌ای صادر و فوت محمد مرسی را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: محمد مرسی زندگی‌اش را در راستای دفاع از مسائل امت و در رأس آنها مسأله فلسطین، قدس و مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی گذراند.

بیانیه گروه‌های مقاومت

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب»، گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای فوت محمد مرسی هنگام محاکمه را تسلیت گفتند و اعلام کردند: ما امروز مرسی را با مواضع مردانه‌اش از دست دادیم در زمانی که کشورهای عربی به عادی‌سازی روابط فرا می‌خوانند و در تلاشی ناامیدانه می‌خواهند مفهوم دشمن را در منطقه تغییر دهند.

گروه اخوان‌المسلمین مصر در نخستین واکنش خود به فوت محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق این کشور، دولت مصر را مسئول این حادثه دانست و آن را «قتل عمد» خواند (جزئیات بیشتر).

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما