تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۶۶
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان گفت: طرح نهالکاری در 700 هکتار از کانون‌های بحران فرسایش بادی و بیابانی ریگان با مشارکت مردم در حال اجرا است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،عبدالمجید امیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار  در ریگان اظهار داشت: برای جلوگیری از بیابانی‌شدن شرق استان اقدامات خوبی در زمینه نهال‌کاری و مالچ‌پاشی انجام و طرح نهالکاری در 700 هکتار از کانون‌های بحران فرسایش بادی و بیابانی با اعتبار 44 میلیارد ریال با مشارکت مردم در حال اجرا است .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان خواستار تخصیص اعتبارات ویژه‌ای برای بیابان‌زدایی در شرق استان کرمان شد و افزود: در صورتی که فعالیت‌های بیابان‌زدایی در شرق استان کاهش یابد شاهد خسارات زیادی در بخش‌های کشاورزی و دیگر فعالیت‌ها در این مناطق خواهیم بود.

امین باقری فرماندار ریگان اظهار کرد: به‌دلیل کاهش نزولات جوی و از بین رفتن پوشش گیاهی، مساحت کانون‌های بحرانی و حساس به فرسایش بادی شرق استان بیش از 260 هزار هکتار است که بیشترین کانون‌های بحرانی شرق کشور در شهرستان ریگان است.

فرماندار ریگان تصریح کرد: طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی در شهرستان ریگان صورت گرفته است که بیش از 17 هزار هکتار نهال‌کاری و مالچ‌پاشی انجام شده و همچنین برای بیابان‌زدایی و مهار شن‌های روان یک طرح پنج ساله در قالب طرح تحقیقاتی پژوهشی در حال انجام است.

وی بیان داشت: برای حفظ عرصه‌های منابع طبیعی یک طرح مشارکتی در شهرستان در حال اجرا است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان
يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
آنقدر سمن هست که یاسمن توش گمه!
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
فرانسه میانجی فریب‌کار
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳