تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۵۸
با حضور هیأتی از وزارت آموزش عالی آفریقای جنوبی در دانشگاه شریف، پیشنهاد جابه‌جایی اساتید و دانشجویان میان دانشگاه شریف و دانشگاه‌های آفریقای جنوبی مطرح شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شریف، در روز یکشنبه ۲۶ خردادماه، قالب جوپی معاون بین الملل وزارت آموزش عالی آفریقای جنوبی در رأس هیاتی عالی‌رتبه از وزارت مذکور و سفارت آفریقای جنوبی در تهران از دانشگاه صنعتی شریف بازدید کرد، و رشتچیان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، سیم‌چی، مدیر امور بین‌الملل، هرمزی‌نژاد، مدیر امور پژوهشی، جاهد، مدیر دانشجویان بین‌الملل، عسکری، استاد دانشکده مواد و نماینده سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به میزبانی این هیأت پرداختند. 

پس از معرفی دانشگاه صنعتی شریف و دستاوردهای آن توسط سیم‌چی، طرفین به مذاکره در خصوص گسترش همکاری‌ها پرداختند. پروژه‌های مشترک روی حوزه‌های مورد علاقه طرفین از جمله صنایع معدنی و نانوتکنولوژی از محورهای مذاکره میان طرفین بود که در زمینه صنایع معدنی مقرر شد طرف آفریقایی موسسه یا موسسات هدف را در آفریقا شناسایی کند و به دانشگاه صنعتی شریف معرفی کند. برنامه‌های جابه‌جایی اساتید و دانشجویان میان دانشگاه شریف و دانشگاه‌های برجسته آفریقای جنوبی نیز از دیگر موارد مورد علاقه طرفین در این جلسه بود. 

پس از این جلسه این هیأت بازدیدی از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه داشت و از نزدیک با دفاتر موجود در این مرکز و خدمات ارائه شده آن‌ها آشنا شدند.
دانشگاه صنعتی شریف هم‌اکنون تعدادی همکاری پژوهشی فعال با مراکز پژوهشی آفریقای جنوبی بالاخص در حوزه نانوتکنولوژی دارد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما