تاریخ انتشارسه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد مطلب : ۳۹۲۵۳۶
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: عوارض فروش ساختمان در گران ترین نقطه شهر تهران تنها ۲.۵ درصد است که این عدد در کلان شهرها ۵ درصد است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی شهرداری تهران در صد و چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص لایحه عوارض ساختمانی در شهر تهران به ویژگی های وضع عوارض اشاره کرد و گفت: ۵ هدف از تعیین عوارض داشتیم نظیر پایداری و‌مستمر بودن آن و همچنین سهل الوصول بودن دریافت آن.

وی گفت: ما در ابتدا یک آسیب شناسی برای پیدا کردن چارچوب مناسب داشته‌ایم و برای تعدیل عوارض و در این مسیر پلکانی کردن رشد بهای عوارض صدور پروانه تا حد سایر کلان شهرهای کشور را مد نظر قرار دادیم.

در میانه مسیر ارائه توضیح از سوی گلپایگانی شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران تذکری آیین نامه ای داد و گفت: معاون شهردار نباید در حال حاضر توضیح دهد بلکه باید یکی از کمیسیون‌های تخصصی گزارش ارایه کند.

محسن هاشمی به سخنان امانی واکنش نشان داده و گفت از آنجا که اطلاعات اعضا کافی نبود من از آقای معاون خواستم تا گزارشی ارایه کنند.

گلپایگانی در ادامه توضیحات خود گفت: نرخ تورم در حوزه املاک مسکونی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۳ را عدد ۶۹ درصد در نظر گرفته شد اما در حوزه اداری و تجاری این عدد ۵۱ درصد در نظر گرفته شد.

معاون شهرسازی شهرداری تهران گفت: میزان درصد عوارض نسبت به قیمت فروش آپارتمان در گران ترین نقطه شهر ۲.۵ درصد بوده و در ارزان ترین قسمت شهر ۱ درصد است.

وی افزود: این در حالی است که در سایر کلان شهرها این عدد ۵ درصد قیمت فروش است و ما امیدواریم در سال آینده اعضای شورا با مصوبه خود اجازه رسیدن این عدد به عدد سایر کلان شهرها را به ما بدهند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما