تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۴۵۱
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از راه‌اندازی طرح همیار طبیعت ویژه کودکان و نوجوانان در استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این پویش کودکان در پاکیزه نگه داشتن محیط پیرامون خود فعالیت می‌کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمدعلی یزدان‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار  در شهرستان ساری اظهار کرد: پویش مازندران پاک، طرحی یک‌ساله با هدف زباله‌زدایی از اماکن عمومی استان و حفظ و حراست از محیط زیست است که از سوی استانداری با تاکید بر فرهنگ‌سازی نه به زباله و ایجاد فرهنگ درختکاری در استان شکل گرفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران ضرورت فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن رفتارهای فرهنگی مبتنی بر اصول و ارزش‌های الهی و انسانی را جزء سیاست‌های کلان کانون پرورش فکری دانست و افزود: اساس فعالیت‌های کانون بر پایه توسعه فرهنگی و شکل‎دهی شخصیت به کودکان ونوجوانان شکل گرفته است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از محیط زیست و دوستی با طبیعت یکی از فعالیت‌های مهم مراکز فرهنگی و هنری است که مربیان کانون مفاهیم آن‌ را در قالب برنامه‌های  فرهنگی، هنری، ادبی و علمی در اعضا نهادینه می کنند.

یزدان‌شناس ادامه داد:  شعار محوری کانون با عنوان «تمرین زندگی» و «زندگی خوب، تمرین می‌خواهد» است و یکی از این مهارت‌های مورد نظر، دوستی اعضای کانون با محیط زیست است.

وی افزود: چگونه محیط زیست خود را پاکیزه نگه داریم، دوستی اعضا با طبیعت با رویکرد حفظ محیط زیست برای آیندگان و کاشت نهال و گل در مراکز کانون و طبیعت، معرفی وقایع و ایام، مانند گرامی‌داشت هفته محیط زیست ، روز ملی دریای خزر، نوشته‌های ادبی و تحقیق و پژوهش و دعوت از کارشناسان محیط زیست و صاحب‌نظران، ساخت کاردستی در کارگاه مهارت زندگی(نه به پلاستیک) و استفاده بهینه از ظروف پلاستیکی دور ریختنی را مربیان به اعضای کانون آموزش می‌دهند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در ادامه به برگزاری جشنواره پویانمایی با موضوع محیط زیست که اسفند ماه سال گذشته در سطح مراکز فرهنگی هنری استان برگزار شد اشاره کرد، افزود: این جشنواره یکی دیگر از فعالیت‌های دوستی اعضای کانون با محیط زیست است.

این مسؤول با تاکید بر ظرفیت‌های غنی زیست محیطی استان خاطر نشان ساخت: آلودگی های زیست محیطی، زباله، تخریب طبیعت و انواع این معضلات، مشکلات عدیده‌ای را برای استان ایجاد کرده است که برو برای ن‌رفت از این مشکل برنامه ریزی و تدبیر لازم است.

یزدان‌شناس یکی از تدابیر پایدار در این حوزه را آموزش عنوان کرد، گفت: اهمیت آشنا نمودن کودکان و نوجوانان با حفظ و حراست از محیط زیست و دوستی با طبیعت یکی از کارهای ریشه‌ای و پایدار کانون پرورش فکری است که در مراکز سراسر استان مورد توجه مربیان کانون است.

وی در پایان از راه‌اندازی طرح « همیار طبیعت » ویژه کودکان ونوجوانان در استان خبر داد و گفت: قرار است با راه‌اندازی این پویش؛ کودکان ونوجوانان به عنوان دوست‌دار محیط زیست در جهت پاکیزه نگه داشتن محیط پیرامون خود فعالیت کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

عبور روحانی در برجام از خطوط قرمزها
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
اربعین اجتماع بزرگ حق طلبان و مقدمه ظهور
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۱
اربعین حلقه‌ای بین بعثت و ظهور
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
اربعین پای پیاده حَرَمت می‌چسبد
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۷