تاریخ انتشاردوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۳۹۲۳۳۸
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برخلاف وجود مشکلات مالی سال گذشته تلاش کردیم کمک کنیم شهرداری‌ها حقوق کارکنانشان را پرداخت کنند اما مشکل بزرگ شهرداری‌های استان عدم درآمد پایدار است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،احمدعلی موهبتی در دیدار شورا و اعضای شورای شهر ایرانشهر گفت: مهمتر از درآمد، داشتن فرهنگ شهرنشینی و پرداخت عوارض سالیانه توسط مردم است که متاسفانه این مهم نیز به موقع انجام نمی‌شود.

موهبتی عدم تناسب نیروی انسانی با چارت تشکیلاتی شهرداریها را یکی دیگر از مشکلات این حوزه برشمرد و خاطرنشان کرد: به عنوان مثال؛ ساختار سازمانی شهرداری ایرانشهر تعداد ۲۱۷ پست سازمانی است که اکنون بیش از ۶۵۰ تا ۷۰۰ نفر در این شهرداری مشغول به کار هستند و با این شرایط هزینه جاری شهرداری بیشتر از هزینه عمرانی آن می شود.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد بودجه شهرداری های مطلوب و ایده‌آل صرف هزینه های جاری می شود و مابقی بودجه مربوط به حوزه عمرانی شهرداری است در صورتی که در شهرداری ایرانشهر و اکثر شهرداریهای استان شرایط کاملا معکوس است.

وی گفت: شورای شهرنباید در امور اجرایی شهر دخالت کند بلکه شورا باید در واقع مصوبات و مطالب مرتبط با پیشنهادهای شهرداری را در چارچوب قانون مورد ارزیابی قرار دهد.

 استاندار سیستان و بلوچستان استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را مهم برشمرد و افزود: در اجرای پروژه های شهرداری حتما باید با بخش خصوصی مشارکت داشته باشید و با استفاده از این ظرفیت می شود علاوه بر رونق ساخت و ساز، اشتغال لازم نیز فراهم شود.

احمدعلی موهبتی تصریح کرد: اقدامات شهرداری باید بستری برای توسعه همه جانبه شهر در آینده باشد.

وی با قدردانی از تلاشهای انجام شده توسط اعضای شورا و شهرداری ایرانشهر گفت: با این وجود، اگر بنا است که ایرانشهر متحول شود و مورد توجه قرار بگیرد، تلاش بیشتر ضرورت دارد.

استاندار  سیستان و بلوچستان بر ایجاد روحیه همکاری، همدلی و هم افزایی مجموعه مسئولین شهرستان ایرانشهر تاکید کرد.

وی وجود خود مردم را یکی از ظرفیتهای مهم هر شهرستان برشمرد و افزود: اگر قرار است توسعه ای در ایرانشهر ویا هر یک از شهرستانهای استان اتفاق بیفتد، مردم بایستی با ورود به همه مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و زیست محیطی شهرشان دلسوزانه احساس تکلیف و مسئولیت کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش‌مدیریت رسانه در مقابله با کرونا ویروس
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱