تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
کد مطلب : ۳۹۲۲۶۴
کمیته برگزاری بازی‌های المپیک 2020 توکیو اعلام کرد دولت ژاپن در نظر دارد کیسه‌های پلاستیکی یکسانی را تولید کرده و در اختیار سوپرمارکت‌ها قرار دهد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، دولت ژاپن در نظر دارد قبل از بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 کیسه‌های پلاستیکی را تولید کند و در اختیار فروشگاه‌ها قرار دهد. کمیته سازماندهی بازی‌ها با این حرکت امیدوار است کیسه‌های یکسانی برای کاربران مورد استفاده قرار بگیرد.

هیروشیگه سکو وزیر اقتصاد، کار و صنعت ژاپن روز شنبه اعلام کرد که دولت می‌خواهد از اوایل آوریل این هزینه را بپردازد. او گفت که با وزارت محیط زیست و سایر آژانس‌های مربوطه هماهنگی خواهد کرد تا جزئیات خاصی نظیر انواع دقیق کیسه‌ها تهیه شود.

این حرکت با هدف کاهش ضایعات پلاستیکی در اقیانوس‌های جهان انجام شده است. انتظار می‌رود این موضوع مهمترین محور مورد بحث رهبران کشورهای مختلف در نشست ماه بعد باشد. شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفته است او می‌خواهد ژاپن به یک رهبر جهانی در کاهش زباله‌های پلاستیکی دریایی تبدیل شود.

برخی از خرده‌فروشان و سوپرمارکت‌ها از برنامه دولت برای تهیه این کیسه‌های پلاستیکی استقبال کرده‌اند و برخی از آنها از کاغذ استفاده می‌کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما