تاریخ انتشاريکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۲۴۶
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز هنر اسمبلاژ را هنر نمادسازی دانست و گفت: این هنر ساخته و پرداخته ذهن هنرمند است که با جفت و جور کردن اشیاء آهنی تلاش می کند حقیقتی را بیان کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، محمدحسن زارعیان در گفتگو با خبرنگار با اشاره به برپایی نمایشگاه اسمبلاژ در مهریز خاطرنشان کرد: نماد و نشانه وسیله ای برای بازگو کردن اسرار و حقایق پنهان عالم است و هنر اسمبلاژ به صورت نمادین بیانگر حقایقی است که مردم معمولی نمی توانند آن را درک کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز گفت: نمادپردازی نشان‌دهنده حرکت از بیرون به درون و از ظاهر به باطن است و هنرمند اسمبلاژ هنگامی‌که نمادسازی می‌کند ما را از معانی ظاهری اشیاء به سمت باطن آن سوق می‌دهد.

وی بابیان اینکه اسمبلاژ کلکسیونی از نماد و نشانه است تأکید کرد: هنرمند اسمبلاژ با خلاقیت و دید هنری که دارد و بااتصال قراضه‌ها و دورریختنی های آهنی به آن‌ها هویت بخشیده و یک اثر هنری منحصربه‌فرد را خلق می‌کند که برگرفته از نماد و نشانه‌هایی است که در ذهن خود پرورانده است.

زارعیان همچنین افزود: برای اولین بار در مهریز، ۶۱ اثر اسمبلاژ از هنرمند مطرح شهرستان، محمدرضا غنیمت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز در معرض دید عموم قرارگرفته است و این نمایشگاه تا پایان خردادماه برپا است.۴۰ درصد از عواید فروش این آثار نیز به آسایشگاه سالمندان نشاط این شهرستان تعلق می‌گیرد و صرف هزینه‌های جاری سالمندان می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما