تاریخ انتشارجمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد مطلب : ۳۹۱۹۷۸
نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق قطر به عربستان سعودی توصیه کرد که برای پایان دادن به جنگ یمن از عمان کمک بگیرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«حمد بن جاسم آل ثانی» وزیر خارجه سابق قطر به حمله ارتش یمن به فرودگاه بین‌المللی «أبها» عربستان سعودی واکنش نشان داد.

آل ثانی در صفحه توئیتر خود نوشت:«انفجارهای عربستان سعودی که حوثی‌ها مسئولیت آن را بر عهده گرفتند، اتفاقاتی است که ما تمایل نداریم برای کشور دوست بزرگ رخ داد چرا که ثبات آن برای منطقه مهم است، بلکه آرزوی ما این است که به صورت جدی علل بروز وضعیت کنونی مورد بازنگری و بررسی قرار گیرد، بازنگری در هیچ شرایطی عیب نیست».

 

وی افزود: «همچنانکه کمک گرفتن از کشور دوست عمان برای آغاز مذاکرات جدی برای پایان دادن به این درگیری مردود که هرگز برنده و بازنده‌ای ندارد، عیب نیست».

وزیر خارجه سابق قطر همچنین درباره حوادث به وجود آمده برای دو نفتکش در دریای عمان نیز تأکید کرد که «حوادث نفتکش‌ها نیز که در حال افزایش و تشدید است نیازمند بازنگری عمیق و واقع‌گرایانه و تأمل آرام درباره طرف‌های است که از این حوادث بهره می‌برند».

وی در ادامه نوشت: «امیدوارم با تفکر عمیق و مطالعه علمی به این نتیجه برسیم که کدام از یک دوستان بدون پرداخت بهای سنگین، آنگونه که تجارب قبلی ثابت کرد، به ما کمک خواهد کرد».

صبح روز پنجشنبه (23 خرداد) دو انفجار مهیب در دریای عمان رخ داد. دو نفتکش در این حادثه دچار حریق شدند. نفتکش «فرانت آلتر» (Front Altair) با پرجم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر «اتانول»‌ بارگیری کرده و «کوکوکا کوریجس» (Kokuka Courageous) با پرچم پاناما از «الجبیل» عربستان به مقصد سنگاپور، محموله «متانول» بارگیری کرده بود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳