تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
کد مطلب : ۳۹۱۸۰۸
رئیس اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: ۴۲ پایگاه خبری برخط در استان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳۸ پایگاه فعال هستند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،شهریار غلامپور رئیس اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار   در ایلام گفت: ۴۲ پایگاه خبری برخط در استان پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳۸ پایگاه فعال هستند و  از ابتدای سال‌جاری تاکنون پروانه فعالیت ۴ پایگاه خبری (پی جور، پژواک خبر، کورد ایران نیوز و حادثه ایلام) و یک هفته نامه چاپی (نو اندیشان غرب ) صادر شده است.

وی افزود: همچنین سال گذشته ۱۶ رسانه چاپی-الکترونیکی غیر برخط و ۱۱ پایگاه خبری رسانه برخط پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند.

رئیس اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: در استان ایلام  ۷۴ نشریه‌ی محلی با ترتیب انتشار روزنامه، هفته‌نامه، ماهنامه، فصلنامه به‌صورت چاپی و الکترونیکی (غیر برخط) دارای مجوز هستند که از این تعداد تقریباً ۲۷ نشریه منتشر می‌شوند.

وی درباره علت عدم انتشار نشریات محلی توضیح داد: دلایل عمده‌ی عدم انتشار این نشریات این است که تعداد زیادی از آن‌ها به‌تازگی مجوز گرفته‌اند و هنوز به‌صورت قانونی 6 ماه برای انتشار مهلت دارند تا مشمول ماده ۱۶ نشوند و تعدادی هم متأسفانه مشمول ماده ۱۶ شده و لغو امتیاز شده‌اند.

غلامپور ادامه داد: مهمترین دلایل عدم چاپ مرتب با رعایت ترتیب و انتشار نشریات محلی استان ایلام کمبود کاغذ، بالا رفتن هزینه‌ها ( آب، برق، گاز و.. )، عدم درآمد‌زایی و …. است.

رئیس اداره فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: یکی دیگر از موارد حمایتی اصحاب رسانه، تسهیل در شرایط و استفاده از بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی است که خبرنگاران می‌توانند از طریق عضویت در صندوق اعتباری هنر و پس از دریافت شماره‌ی عضویت، از تسهیلات بیمه‌ی تأمین اجتماعی و بیمه‌ی تکمیلی استفاده کنند.

لازم به ذکر است، بیش از ۱۶۰ نفر فعال رسانه‌ای شامل خبرنگار، عکاس، صفحه‌آرا، بازاریاب و … در استان فعالیت دارند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما