تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۳۹۱۸۰۷
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: با توجه به وسعت بالای مناطق قدیمی شهر‌های استان می‌توان از این ظرفیت اقتصادی و فرهنگی بیشتر استفاده کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سید امین قاسمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در خرم‌آباد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت گردشگری استان لرستان می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری خانواده‌های لرستانی را رفع کند؛ در همین راستا سازمان میراث فرهنگی لرستان از افرادی که در مسیر  استفاده تبدیل خانه‌های قدیمی به مراکز بوم گردی گام برمی‌دارند با تمام ظرفیت خود حمایت می‌کند.  

وی با بیان اینکه تا به امروز هشت خانه بوم گردی در لرستان ایجاد شده است، افزود: در این مراکز خدمات رفاهی و فرهنگی خوبی به مسافران ارائه می‌شود و با توجه به نظارت‌های سازمان میراث فرهنگی بر این مراکز، خدمات آنان از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان اظهار کرد: تا به امروز از نحوه استفاده از این ظرفیت در استان رضایت داریم اما با توجه به وسعت بالای مناطق قدیمی شهر‌های استان می‌توان از این ظرفیت اقتصادی و فرهنگی بیشتر استفاده کرد.

قاسمی در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: افرادی که در شهر و روستا دارای خانه‌های قدیمی هستند می‌توانند با مراجعه به میراث فرهنگی از جزئیات این طرح آگاهی یابند و اگر خانه آن‌ها از بافت قدیمی برخوردار باشد این افراد را  را برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می‌کنیم و آن‌ها خانه خود را با حفظ بافت قدیمی به مکانی برای استفاده گردشگران تبدیل می‌کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما