تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۹۶
فرماندار کرمانشاه از قول 100 میلیون تومان از طرف استاندار کرمانشاه برای خرید تجهیزات اطفای حریق در این شهرستان خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، فضل‌الله رنجبر صبح امروز در جمع اصحاب رسانه خواستار مشارکت اداره‌های این شهرستان با مرکز بهداشت شهرستان  در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون شد.

فرماندار کرمانشاه اظهار داشت: به دلیل ملی بودن طرح از 18 خردادماه لغایت 15 تیرماه و مورد تایید قرار گرفتن هیأت وزیران، دستورالعمل به همه اداره‌ها ابلاغ شده است تا با مرکز بهداشت همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اثرگذاری تبلیغات در فضای مجازی، از سازمان‌های مردم نهاد خواست کمک کنند همه مردم در طرح ملی کنترل فشار خون شرکت کنند.

رنجبر از استقرار 110 پایگاه سنجش فشار خون در شهرستان خبر داد و افزود: خانه‌های بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی، ایستگاه میدان آزادی و... در این طرح فعالیت دارند.

رنجبر افزود: اداره‌ها مشارکت فعال طرح ملی اندازه‌گیری فشار خون را سرلوحه مکاتبات خود قرار دهند و تاکید کنند فشار خون خود را بدانیم و اقدام کنیم.

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آتش‌سوزی‌های مکرر اخیر در جنگل‌ها و مراتع استان، تصریح کرد: برای پیشگیری و اطلاع‌رسانی به اقشار مختلف مردم لازم است تلاش کنیم.

وی متذکر شد: اطلاع‌رسانی در بین اهالی روستاها و افرادی که در روزهای تعطیل و پایان هفته برای گردش به دامن طبیعت، کوه و جنگل‌ها می‌روند باید بیشتر باشد، که آتش را در طبیعت رها نکنند.

فرماندار تاکید کرد: همه دستگاه‌ها حساس شوند و کلاس‌هایی برای پیشگیری و مقابله با آتش‌سوزی در برنامه کاری خود داشته باشند و جو تبلیغاتی به یک فرهنگ ملی تبدیل شود.

این مسؤول ضمن تشکر از همراهی راهداری، افزود: نیاز است حاشیه راه‌ها تیغه‌زنی شود تا در زمان آتش سوزی آتش به قسمتهای دیگر سرایت نکند و به اصطلاح معروف« آتش‌بر»  شود.

رنجبر در پایان از قول 100 میلیون تومان از طرف استاندار کرمانشاه برای خرید تجهیزات اطفای حریق در این شهرستان خبر داد و افزود: همچنان که در وقوع سیل همه آماده‌باش بودیم، تمامی دستگاه‌ها در مقابله با آتش‌سوزی پای کار باشند و بسیج ملی همگانی را حفظ کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما