کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چهل و دومین مسابقات قرآن، شهرستانی اوقاف برگزار می‌شود

23 خرداد 1398 ساعت 12:50

مسؤول امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: چهارم تا دوازدهم تیرماه مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف برگزار می‌شود.


به گزارش بلاغ،احمد نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در زنجان با اشاره به برگزاری چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: این مسابقات در سطوح شهرستانی، استانی، کشوری و بین‌المللی برگزار می‌شود.

مسؤول امور قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه مسابقات قرآنی اوقاف در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود، تصریح کرد: طبق زمان‌بندی صورت گرفته چهارم تا دوازدهم تیرماه مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی اوقاف و امور خیریه استان، برای حضور بیش از یک هزار نفر در این دوره از مسابقات است، اضافه کرد: نفرات برتر مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه پیدا خواهند کرد.

نوروزی با بیان اینکه استقبال از برگزاری این مسابقات بسیار بالاست، افزود: طی دوره‌های قبل به ویژه استقبال از سوی جوانان و نوجوانان از این مسابقات بالا بوده است.

گفتنی است، این دوره از مسابقات در رشته‌های حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، دعاخوانی برگزار می‌شود.

همچنین رشته‌های معارفی شامل حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن کریم و تفسیر قرآن ویژه اهل سنت و رشته‌های آوایی و نغمات دینی شامل همسرایی و همخوانی قرآن کریم، آثار دو یا چندزبانه و انشاد انفرادی (تک‌خوان محور) نیز از دیگر دوره‌های برگزار شده توسط اوقاف است.


کد مطلب: 391793

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/391793/چهل-دومین-مسابقات-قرآن-شهرستانی-اوقاف-برگزار-می-شود

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com