تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۹۲
معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: در حوزه تسهیلات، جهاد کشاورزی استان برای کشاورزان و دامداران محدودیتی قرار نداده‌اند و به‌طوری که پیشرفته‌ترین استان در جذب تسهیلات روستایی و عشایری هستیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، ایستگاه تحقیقاتی اسلام آبادغرب، یک ایستگاه بین‌المللی است که امسال 17 طرح تحقیقاتی شامل 12 طرح غلات و پنج طرح دانه‌های روغنی در این ایستگاه کشت شده و سه رقم کلزا جدید نیز معرفی شده است.

به گفته مدیریت مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع اسلام آبادغرب، طی پنج سال فعالیت هشت تحلیل تحقیقاتی در تخصص‌های مختلف زراعی، باغی، چغندرقند،گیاه پزشکی، خاک و آب، حفاظت آب و آبخیزداری صورت گرفته که طی این مدت 23 رقم گندم آبی برای سه اقلیم گرم، سرد و معتدل معرفی شده است.

حسن خمیص‌آبادی افزود: در این ایستگاه گندم پرورش «یک» 13 رقم، گندم پرورش «2» 11 رقم، آفتابگردان براق، شمس و برزگر معرفی شده است.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این ایستگاه تحقیقاتی اسلام آبادغرب، اظهار اشت: عمده کشت‌های استان کرمانشاه به صودت دیم انجام می‌شود و برای آبی کردن اراضی تا کنون پیش نرفته‌ایم و تا امروز نصف متوسط کشور هستیم.

هدایت حاتمی افزود: سامانه گرمسیری استان یکی از پروژه‌های جدی استان است که در سطح ملی باید به آن توجه شود و وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در مورد آن باید به توافق برسند.

حاتمی کشاورزان را یک قشر آسیب‌پذیر معرفی کرد و افزود: در حوزه تسهیلات، جهاد کشاورزی استان برای کشاورزان و دامداران محدودیتی قرار نداده‌اند و به‌طوری که پیشرفته‌ترین استان در جذب تسهیلات روستایی و عشایری هستیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما