تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۹۰
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث قانون گذاری دچار مشکل هستیم، گفت: منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد و تعدد قانون‌گذاری کشور را دچار مشکل کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،جبار کوچکی‌نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس سیاست‌های نظام و قانون اساسی مجلس، مسؤولان تدوین قوانین است، اظهار کرد: نظات بر اجرای قانون بر عهده نمایندگان است، تنظیم قوانین چه لایحه دولت ، قوه قضائیه و طرح‌های نمایندگان باشد تبدیل به قانون شده و برای همه دستگاه‌های کشور قابل اجرا است.

وی با اذعان به اینکه در برخی مواقع نظارت مجلس بر اجرای قوانین ممکن است کند باشد، گفت: اکنون مجلس کار خود را به سه روز در حوزه صحن و کمیسیون‌ها دنبال کرده  و در دیگر روزها نمایندگان در دستگاه‌های اجرایی و استان های خود پیگیر اجرای قوانین مصوب هستند.

منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث قانون گذاری دچار مشکل هستیم، افزود: بنده معتقدم وقتی مجلس به فرموده حضرت امام (ره) در رأس امور است، منشأ تمام قوانین باید از مجلس باشد و تعدد قانون‌گذاری کشور را دچار مشکل کرده و تغییر قوانین از سوی خود مجلس نیز ضعف دیگری در حوزه قانون‌گذاری  و مرکز پژوهش‌ها است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه اصلاح قانون انتخابات دیر هنگام بود، تصریح کرد: همین طرح انتخابات حدود دو ماه وقت مجلس را می‌گیرد، طرح‌های مجلس اصولا ناپخته است و کارشناسی نیست و بخشی از علت آن ضعف دولت است، وقتی دولت‌ها قوانین مورد نیاز را در قالب لایحه به مجلس ارائه نمی‌دهند مجلس ناچار است در قالب طرح این قوانین را به نمایندگان ارائه دهد.

گله‌مندی مردم از اجرای قانون

وی با انتقاد از تعدد قانون‌گذاری و لزوم منتفی شدن این امر گفت: مجلس باید طرح‌های نمایندگان به مرکز پژوهش‌ها را پخته کرده و به صورت قانون در آورد تا از تولید قانون بیشتر جلوگیری و گله‌مندی مردم از نظارت بر اجرای قانون کاهش یابد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات بیش از حد برای مسؤولان، وزیر و مقامات کشوری بار منفی است، افزود: افزایش طرح سوال به علت بد کارکردن اجرای قانون در کشور است، به این معنی که نماینده این امر را به صورت سوال مطرح می کند و استیضاح بحث برنده تری است که با امضای نماینده شکل می گیرد و در مرحله آخر بحث تحقیق و تفحص است که فشار بیشتری برای مسؤولان مربوطه خواهد بود.

تفحص بیشتر قوه قضائیه برخی مسؤولان استانی را راهی زندان خواهد کرد

کوچکی‌نژاد تحقیق و تفحص درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان را یکی از موفق‌ترین تفحص‌های مجلس عنوان و بیان کرد: اخیرا هم مشاهده کردید که یکی از دامادهای وزرا را در راستای همین تحقیق و تفحص دستگیر کردند و بیش از  40 نفر از افراد قدرتمند نیز در همین رابطه در زندان هستند و اگر قوه قضائیه دقیق پیگیری کند بسیاری از مسؤولان استان‌ها نیز به زندان خواهند رفت!

سازمان هدفمندی یارانه ها باید بیش از 400 هزار میلیارد تومان در آمد داشته باشد

وی با تأکید بر اینکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید بیش از 400 هزار میلیارد تومان در آمد داشته باشد، گفت: ما حدد یک سال است که در حال تحقیق و تفحش در این سازمان هستیم و متخلفان را شناسایی کردیم که از این سازمان سوءاستفاده کرده و کمک‌های بلاعوض را به جاهایی که نباید، داده‌اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس مسؤول ریشه‌کن کردن فساد در کشور است، افزود: مجلس باید نیمی از وقت خود را به تحقیق و تفحص اختصاص دهد و این نگرانی مردم از فساد حاکم بر کشور را رفع کنند و کلید این کار انسان‌های دست پاک هستند که افراد متخلف را به دست قوه قضائیه بسپارند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما