کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تخریب قبور ائمه بقیع (ع) در راستای مخالفت وهابیت با آیات قرآن

23 خرداد 1398 ساعت 10:20

مسؤول قرارگاه فرهنگی مذهبی عمار ابرکوه گفت: فرقه وهابیت عقاید باطل خود که در واقع مخالفت با قرآن و مذهب شیعه است را به اشکال مختلف همچون تخریب قبور ائمه بقیع به بهانه شرک به خداوند، نشان دادند.


به گزارش بلاغ،حجت‌الاسلام وحید ساجدی در گفتگو با خبرنگار  در ابرکوه، عقیده اصلی وهابیت را مخالفت با قرآن و عقاید حقه شیعه دانست که آن را در پوسته‌های ظاهری دیگری به نمایش گذاشته و قدرت فرهنگی و اعمال نفوذ خود را از رژیم آل سعود در عربستان می‌گیرند.

ساجدی ریشه وهابیت را از شخصی به نام احمد بن حنبل دانست و اذعان کرد: تئوریسین و برنامه‌ریز فرقه وهابیت احمَد بن عَبدُالحَلیم معروف به ابن تَیمیه حَرّانی است که در قرن هفتم کتاب های زیادی در بحث حلال بودن خون شیعه و حرمت زیارت (که از جمله عقاید شیعه است)، نوشته بود.

وی ادامه داد: تمام کتاب های ابن تیمه به دلایلی از بین رفت؛ اما از دود 300 سال قبل شخصی به نام محمد عبدالوهاب به روی کار آمد، کتاب های مذکور را که همگی با محوریت مخالفت با عقاید شیعه بود، بازنگری کرده و از اول نوشت و به‌این‌ترتیب قدرت عجیبی به آن عقاید وهابیت بخشید.

مسؤول قرارگاه فرهنگی مذهبی عمار ابرکوه گفت: پدر و برادر محمد یعنی سلیمان بن عبدالوهاب با عقاید او مخالف بودند و چندان مشکلی با عقاید شیعیان نداشتند. محمد از ابتدای فعالیت خود قدرت فرهنگی عجیبی در وجودش ایجاد شد و شروع به تبلیغ عقاید خود در کشور حجاز کرد. این قدرت به جایی رسید که او توانست نام حجاز را به عربستان سعودی تغییر دهد.

وی تصریح کرد: در عربستان دو قدرت نظامی و فرهنگی وجود دارد که قدرت فرهنگی آن به فرزندان عبدالوهاب که بزرگ آنان محمد بود سپرده و موجب پرورش مفتی‌های فعلی در عربستان شد. قدرت نظامی نیز در دست رژیم آل سعود قرار گرفت.

این روحانی پایه و اساس وهابیت را مخالفت با عقاید شیعه برشمرد و افزود: خداوند در آیه 35 سوره مائده می‌فرماید «... وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ .../ ... دست‌آویز و وسیله‌ای [از ایمان، عمل صالح و آبروی مقرّبان درگاهش] برای تقرّب به‌سوی او بجویید...»؛ اما وهابیت با فلسفه زیارت و واسطه قرار دادن ائمه توسط شیعیان به شدت مخالفت می‌کنند که این به معنای مخالفت با قرآن است.

ساجدی عنوان کرد: ممنوعیت توسل به اهل‌بیت پیغمبر (ص)، زیارت قبول ائمه (ع)، مراسمات سوگواری، ساختن اماکن مذهبی و ساختمان بر روی قبور و قرار دادن ضریح بر روی آن‌ها و ... از جمله عقاید تامه و کامله محمد بن عبدالوهاب است که انجام چنین اموری را از مصادیق کفر و شرک به خدا می‌داند.

مسؤول قرارگاه فرهنگی مذهبی عمار یادآور شد: تا قبل از روی کار آمدن محمد بن عبدالوهاب بر روی قبور بقیع ساختمان‌های پنج‌ضلعی ساخته می‌شده است که ترویج عقاید وهابیت موجب تخریب ساختمان و ضریح روی قبور ائمه بقیع می‌شود.


کد مطلب: 391768

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/391768/تخریب-قبور-ائمه-بقیع-ع-راستای-مخالفت-وهابیت-آیات-قرآن

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com