تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۶۰
شهید علی عظیمیان در وصیت‌نامه خود با بیان اینکه این صفحه‌های روزگار جز آزمایش اشخاص نمی‌تواند باشد، آورده است: ای امت! سعی کنید از امام،‌ انقلاب، قرآن، ناموس و عترت مردم دفاع و اسلام را به هر وسیله‌ای یاری کنید.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،«شهید»؛ شاهد شهود عرفانی شد و نقش هرچه خوبی را در چهارفصل گیتی نمایان کرد و چشم ستارگان آسمان را روشن، ققنوس هشت جنت که هفت آسمان را مجذوب خود کرده است، همان عاشقی که در وادی مقدس عاشقی، پر پرواز گشود و فرشتگان را نوازشگر روح نابش کرد.

می‌خواهیم هر روز را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛ باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت، شهامت، مجاهدت و شجاعت... «برگ سبزی، تحفه درویش»، «تا چه قبول افتد و چه در نظر آید».

تبرک لحظاتمان با شهید علی عظیمیان

شهید علی عظیمیان در تاریخ یکم آبان‌ماه در همدان به دنیا آمد. وی بعد از گرفتن دیپلم با شروع جنگ وارد سپاه شده و به جبهه اعزام شد.وی در تاریخ 26 فروردین سال 67 بر اثر بمباران هوایی دشمن به شهادت رسید. پدر وی احمد عظیمیان نیز به شهادت رسیده است. اکنون پیکر پاکش در گلزار شهدای همدان آرام گرفته است.

آنچه می‌خوانیم وصیت‌نامه شهید است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

شهادت می‌دهم که خدایی نیست جز ذات مقدس و یکتای او و شهادت می‌دهم که محمد(ص) فرستاده خداوند تبارک و تعالی است و شهادت می‌دهم که علی (ع) جانشین پیامبر است و تمام ائمه بر حق هستند و روز قیامت نیز بر حق و پابرجاست و زمان وقوعش نزدیک است. شهادت می‌دهم مولایمان مهدی موعود(عج) در غیبت کبری به سر می‌برد و امام خمینی نایب بر حق اوست.

با سلام و درود بر ائمه اطهار و نایب بر حق آقا امام زمان(عج) و امام خمینی و با امید موفقیت برای زحمت‌کشان جمهوری اسلامی و به امید آزادسازی کربلای حسینی و شفای مجروحین و معلولان و آزادی اسرا و پیروزی رزمندگان عزیز، چند کلامی به عنوان وصیت‌نامه می‌نگارم.

به شکرانه خداوند هر طرف را می‌نگرم انسان‌های بااخلاص می‌بینم که روانه جبهه‌ها هستند،‌ لکن باید بدانیم که برای انقلاب پشتیبانی لازم است و دفاع از اسلام ضروری و واجب و اطاعت امر رهبر تکلیف الهی است و هر که در این مسیر گام نهد لقای رب خود در نظر گیرد و رضای پروردگار خود را آرزو نماید.

بار پرورودگارا! به ما ملت مسلمان این نعمت را ارزانی دار که قدر امام و انقلاب و قرآن و راه انبیا و پیوستن به لقای تو را درک کنیم و ظهور آقایمان مهدی موعود(عج) را نزدیک بگردان و توفیق عطا فرما که یار واقعی برای مولایمان باشیم و در راه اسلام با دشمنان به جدال برخیزیم و به میدان قتال روانه شویم.

خداوندا! ایمان را خودت عطا فرما و عمل به ایمان را نیز نصیب ما بگردان، همچنان‌که هدایتمان کردی.

پدر و مادر عزیزم، فرزند خودتان را ببخشید و اگر خداوند تبارک و تعالی توفیق عظیم شهادت را نصیبم کرد صبوری کرده و دلتنگی نکنید،‌ برای فرزندتان گریه نکنید زیرا سزاوار نیست فرق علی(ع) شکافته شود و سر امام حسین(ع) از بدن جدا شود و گلوی شیرخواره او پاره و صورت زهرای اطهر سیلی بخورد و خاندان حسین را به اسیری ببرند آن وقت شما برای فرزندتان افسوس بخورید. دعا کنید اسلام پیروز شود، دعا کنید فرزندتان در این امتحان قبول شود.

دوستان، اقوام و همسایگان اگر به هر نحوی از بنده حقیر بدی دیده‌اند و یا ناراحتی کشیده‌اند حلال کنند و امیدوارم همگی آنها در محضر خداوند سربلند و سرافراز باشند و خداوند به همگی اجری عظیم عطا فرماید.

ای امت! سعی کنید از امام،‌ انقلاب، قرآن، ناموس و عترت مردم دفاع و اسلام را به هر وسیله‌ای یاری کنید.
بر خداوند بزرگ توکل کنید و نیازهای خود را از او بطلبید و هرگاه پیروزی نصیبمان شد از او بدانیم و مغرور نشویم و اگر شکست حاصل شد باز بر او توکل کنیم زیرا خداوند تبارک و تعالی خودش از اسلام حمایت می‌کند و قرآن را پایدار می‌گذارد و همچنان که تا به حال پایدار مانده است و این صفحه‌های روزگار جز آزمایش اشخاص نمی‌تواند باشد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما