کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

خرید پیله کرم ابریشم در 4 مرکز تعاون روستایی استان گیلان

23 خرداد 1398 ساعت 9:30

مدیر تعاون روستایی استان گیلان با اشاره به خرید پیله کرم ابریشم گفت: از امروز و تا پایان زمان برداشت، پیله کرم ابریشم به قیمتی که توافق شده در شهرستان‌های لنگرود، آستانه‌اشرفیه و شفت از نوغانداران خریداری می‌شود.


به گزارش بلاغ،رامین گیلانشاهی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پرورش کرم ابریشم در گیلان سابقه بسیار طولانی دارد اظهار کرد: یکی از شغل‌های مردم گیلان که از قدیم در بین خانواده‌های این استان رواج داشته است پرورش و فروش کرم ابریشم بوده است و درآمد بسیار زیادی از این طریق کسب می‌کردند.

وی با اشاره به خرید پیله کرم ابریشم گفت: با تلاش و‌ همکاری مسؤولین مربوطه از امروز و تا پایان زمان برداشت، پیله کرم ابریشم به قیمتی که توافق شده است از نوغانداران در چهار مرکز تعاون روستایی خریداری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان گیلان با اعلام مکان‌های خرید پیله کرم ابریشم تصریح کرد: هرروز از ساعت هشت‌تا 12 و از ساعت 15 تا 19 نوغانداران می‌توانند با مراجعه به دو مرکز تعاون روستایی در لنگرود، یک مرکز در آستانه‌اشرفیه و یک مرکز در شفت پیله خود را به فروش برسانند.

گیلانشاهی با اذعان به اینکه استان گیلان یکی از قطب‌های تولید کرم ابریشم در کشور است افزود: با تلاش نوغانداران، ۳۴ درصد پیله تر ابریشم در استان گیلان تولیدشده و باقیمت توافقی و روز بازار به فروش می‌رسد.


کد مطلب: 391758

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/391758/خرید-پیله-کرم-ابریشم-4-مرکز-تعاون-روستایی-استان-گیلان

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com