تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۲۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سامانه جامع صدور مجوز کتاب در این استان پس از تهران فعالیت خود را آغاز کرد و صدور مجوز کتاب در خراسان رضوی الکترونیکی می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، جعفر مروارید با بیان اینکه سامانه جامع صدور مجوز کتاب در این استان پس از تهران فعالیت خود را آغاز کرد و صدور مجوز کتاب در استان الکترونیکی می‌شود، گفت: کاهش فرآیندهای دستی و کمتر شدن استعلامات دستی و نیز سهولت در اخذ مجوز از دستاوردهای این سامانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: یکی از مشکلات اساسی در زمینه نظارت بر مجوزهای کتب که گاها روند ارزیابی را طولانی می‌کرد، نبود سیستم جامع بود که با توجه به پویایی فکری که در این استان وجود دارد، این سامانه در خراسان رضوی آغاز به کار می‌کند.

وی ادامه داد: این سامانه محاسن زیادی را دنبال دارد که ارتقای کیفیت در خدمات، افزایش کمیت و همچنین شفافیت از آن جمله است، انتظار می‌رود ناشران و مولفان استفاده از  این سامانه را به فال نیک بگیرند و شاهد رشد آثار آنان باشیم.

مروارید بیان کرد: با توجه به پیشتازی خراسان رضوی در حوزه نشر و تولید کتاب و  ظرفیت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این حوزه، امیدوارم ما به هدف خود که ارتقا و گسترش سنت مطالعه در استان و مشهد است، برسیم و در فضاهای عمومی شاهد مطالعه جوانان و نوجوانان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به جایگاه خانواده در افزایش سرانه مطالعه، افزود: امیدوارم شاهد آن باشیم که خانواده‌ها در کنار رفع نیازهای مادی، نیاز معنوی که همان خرید کتاب، سنت مطالعه و کتابگردی خانوادگی است، برآورده کنند.

صدو مجوز برای بیش از ٣ هزار کتاب در سال گذشته

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این باره گفت : در این استان ٤ هزار و ٢٣٥ عنوان کتاب درخواست مجوز داشته‌اند که  از این تعداد در سال گذشته، ٣ هزار و ٤٩٤ عنوان مجوز صادر شد.

 افشین تحفه‌گر با اشاره به سیستم جامع صدور مجوز الکترونیک کتاب، ادامه داد: در این ساماندهی ساده‌تر شدن فرآیند گرفتن مجوز انتشار کتاب برای ناشران دارای مجوز پروانه نشر و به حداقل رساندن حضور ناشران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از جمله مزیت‌ها است.

وی تصریح کرد: از این پس کل فرآیند صدور مجوز پروانه نشر برای ناشران مکانیزه می‌شود، موضوعی که تاکنون به صورت دستی انجام می‌شده است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: نظر به شروع فرآیند انتقال ثبت درخواست صدور مجوز کتاب به سامانه، خواهشمند است ناشران از امروز با ورود به سامانه http://ketab.samandehi.ir  پس از تکمیل اطلاعات انتشارات خود و تایید توسط این دفتر درخواست‌های صدور مجوز کتاب را ثبت کنید.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳